Настанова: криптовалюта QTUM

CryptoExplorer         Немає коментарів         Qtum
181 перегляд
Qtum (вимовляється як «Квантум») - це сингапурська блокчейн-технологія, яка об'єднує смарт-контракти Ethereum зі стабільним блокчейном Bitcoin, причому, для верифікації блоків використовується доказ частки володіння. Такий підхід покликаний розширити сферу застосування смарт-контрактів, особливо в корпоративному і державному сегментах. Крім того, Qtum намір пропонувати набір інструментів, шаблонів та інших готових реалізацій смарт-контрактів, тим самим спрощуючи їх використання в бізнесі.

Ідея Qtum в тому, щоб полегшити використання смарт-контрактів і підвищити їх безпеку на тлі сумісності з провідними криптовалютними мережами, в першу чергу Bitcoin і Ethereum. Qtum заснований на блокчейні Bitcoin, але розробники системи додали шари абстракції, що дозволяють віртуальній машині Ethereum використовувати для роботи смарт-контрактів блокчейн Bitcoin. Таким чином, Qtum виграє від розвитку мереж, а смарт-контракти, реалізовані для Ethereum, легко можуть бути перенесені на Qtum.

Qtum провела ICO в березні і запрацювала в середині вересня 2017 року. На момент написання статті, згідно CoinMarketCap, Qtum має капіталізацію 1.31 млрд. доларів, займаючи за цим параметром 19-те місце в рейтингу. У цій статті ми обговоримо особливості технології та її потенціал.

Зроблено для бізнесу: Просте використання корпоративних смарт-контрактів


Хоча Qtum не обмежується якоюсь однією аудиторією, головна сфера застосування технології - це смарт-контракти для бізнесу, покликані замінити застарілі корпоративні рішення, підвищити ступінь автоматизації процесів і знизити їх вартість.

Наприклад, компанія може створити власні маркери, якщо це допоможе їй реалізовувати свої товари або послуги. Крім того, децентралізація, одна з найважливіший властивостей блокчейну, може допомогти в побудові самостійно виконуваних ланцюжків поставки. Завдяки розділеному реєстру компанія може розраховувати на зниження ризиків, в тому числі пов'язаних з кібербезпекою, а контракти можуть укладатися і виконуватися автоматично.

Звучить багатообіцяюче, але на даний момент практична реалізація таких рішень недоцільна через незрілість блокчейн-технологій. На думку команди Qtum, Ethereum поки працює недостатньо стабільно, а крім того, його блокчейн несумісний з мережею Bitcoin, оскільки в ньому використовуються баланси рахунків, а не UTXO або невитрачені виходи транзакцій (ми поговоримо про це нижче) і через це його складніше масштабувати.

Незважаючи на те що блокчейн Bitcoin стабільніший і надійніший від інших, у нього є свої проблеми. Так, він не володіє повнотою по Тьюрінгу, а значить, реалізація смарт-контрактів безпосередньо на ньому неможлива. Крім того, за словами Патріка Даї з Qtum, створювати окрему корпоративну реалізацію Bitcoin-блокчейну може бути поганою ідеєю, оскільки в ньому використовується доказ виконання роботи (PoW), а значить, потрібен консенсус майнерів.

Qtum покликаний об'єднати переваги обох систем, поєднуючи легкість реалізації смарт-контрактів в Ethereum зі стабільністю та безпекою блокчейну Bitcoin.

Віртуальна машина Ethereum і верифікація UTXO, прийнята в мережі Bitcoin


Qtum вважає себе мостом між стійкістю Bitcoin і технологічністю Ethereum і, зокрема, це означає, що Qtum створює віртуальну машину Ethereum (EVM), яка, власне, і виконує смарт-контракти, поверх блокчейну Bitcoin. При цьому важливо розуміти, що в цих системах принципово несумісні системи зберігання даних.

У блокчейні Ethereum використовуються баланси рахунків, як в банку, а в мережі Bitcoin кількість коштів на рахунку визначається обчисленням невитрачених результатів транзакцій (UTXO). З балансами простіше працювати і тому вони використовуються в Ethereum, але, за словами команди Qtum, UTXO дозволяє швидше перевіряти транзакції, в тому числі паралельно, тобто це більш безпечна і масштабована технологія.
Отже, оскільки віртуальна машина Ethereum побудована на системі з балансами рахунків, змусити її працювати поверх блокчейну Bitcoin - серйозне технічне завдання, яку Qtum вирішує за допомогою створення додаткового шару абстракції, що перетворює одну систему в іншу - власне, в цьому і полягає найважливіше технічне досягнення Qtum.

Оскільки Qtum об'єднує переваги обох мереж, до її системі застосовні всі оновлення, наприклад, вже реалізований SegWit. Крім того, за рахунок загального коду розподілені застосунки/додатки, розроблені для Ethereum, можна виконувати на Qtum.

Зовнішні потоки даних і оракули


Крім комбінування переваг обох платформ, Qtum підтримує інтеграцію зовнішніх потоків даних і оракулів. По суті це API, тобто інтерфейси, що дозволяють зовнішнім пристроям обмінюватися інформацією зі смарт-контрактами, які працюють в мережі Qtum. Ці оракули - довірені учасники мережі і вони можуть надавати дані, виконувати позамережеві обчислення і допомагати в розрахунках.

Обмін даними з зовнішніми учасниками і їх обробка для багатьох бізнес-застосувань смарт-контрактів просто необхідні. Це особливо справедливо для додатків, яким потрібна велика обчислювальна потужність, оскільки смарт-контракти, які виконуються у віртуальній машині, вимагають, щоб обчислення виконував кожен з вузлів. Відповідно, щоб не перевантажувати віртуальну машину, потрібна можливість використовувати зовнішні обчислювальні потужності.

Доказ частки володіння 3.0 - єдина платформа зі смарт-контрактами і PoS


Ще одна ключова особливість смарт-контрактів Qtum - використання доказу частки володіння (PoS) замість доказу виконання роботи (PoW), яке сьогодні реалізовано і в Bitcoin, і в Ethereum.

Блокчейн обіцяє безліч переваг для бізнесу, але, якщо включити в калькуляцію величезні витрати на майнінг, який і є процедурою доказу виконання роботи, ці переваги нівелюються.

Блокчейн і смарт-контракти на мобільних пристроях


Основна перешкода для поширення розподілених додатків зі смарт-контрактами - нездатність справлятися з так званим легким клієнтом. Легкий клієнт - це вузол в блокчейн-мережі, який не зберігає у собі повну історію транзакцій; ви входите в систему і він відстежує останні декілька релевантних записів.


Раніше для легких клієнтів виконання смарт-контрактів не підтримувалося - для цього потрібно було розгорнути повноцінний вузол мережі. Таким чином, в разі повільного з'єднання, нестачі місця або при використанні мобільного телефону смарт-контрактами скористатися було не можна.

З Qtum це змінюється, оскільки на цій платформі використовується система UTXO, що забезпечує просту перевірку платежів (SPV), яка як раз і дозволяє легким клієнтам перевіряти транзакції, не розгортаючи повноцінний вузол. Тепер смарт-контракт можна запустити прямо на телефоні декількома дотиками - так ця революційна технологія вперше приходить на мобільні пристрої.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Додавання коментаря
Шановне товариство!
При додаванні коментарів на сайт Вам слід враховувати наступне: всі коментарі перевіряються Адміністрацією на предмет відсутності спаму. При виявленні ознак спаму, в залишеному Вами коментарі, сам коментар буде негайно видалений, а Ваша IP-адреса буде заблокована без попередження! Облікові записи користувачів, що розсилають спам, блокуються / видаляються без права подальшого відновлення.

Публікація коментарів, від незареєстрованих на сайті користувачів, відбувається після їх модераторської перевірки.

З повагою, Адміністрація сайту.

Ваше ім'я (обов'язково):

Ваш E-Mail :

Підтвердження коду безпеки :

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий

Введіть код (обов'язково):

Популярні матеріали
Опитування
Яким пристроям для майнінгу криптовалют Ви надаєте перевагу?