ASIC-майнери для Ethereum: що це значить зараз і що буде далі

CryptoExplorer         Немає коментарів         Ethereum ASIC майнінг
603 перегляди
Чи зможе Ethereum протистояти ASIC-майнерам? Це запитання стало актуальним у вівторок, 3 квітня, в зв'язку з новинами про те, що китайський виробник криптовалютних майнерів Bitmain розробив і готує до продажу спеціалізований ASIC-майнер для обробки Ethereum-транзакцій і отримання відповідної винагороди.

Компанія Bitmain підтвердила в Твіттері випуск майнерів Antminer E3, які будуть продаватися за ціною $ 800. Таким чином, чутки перестали бути чутками і стали реальністю.

Для розробників і користувачів Ефіріума ця новина не стала несподіванкою. У більш ранніх постах Віталіка Бутеріна говорилося про те, що жоден алгоритм управління майнінговими винагородами не зможе вічно протистояти ASIC-пристроям.

Бутерін підкреслював, що інновації будуть приносити з собою нові виклики, скільки б розробники не оптимізували код тільки для комп'ютерів загального призначення.

Тим часом розробники Ефіріума без зайвого шуму готували рішення для захисту свого блокчейну від обладнання, яке могло б консолідувати винагороди в руках окремих людей і компаній.

Таким чином, незабаром можуть послідувати повідомлення про непридатність такого обладнання для майнінгу Ethereum. Прецеденти вже були. Наприклад, Monero і Siacoin вживають заходів з оновлення свого програмного забезпечення, щоб порушити плани виробників ASIC-майнерів (в даному випадку мова теж про Bitmain).

Однак в ситуації з Ethereum є деякі тонкощі і на даний момент багато чого залишається неясним.

По-перше, в спільноті немає впевненості, що новинки від Bitmain здатні значно збільшити продуктивність майнінгу Ефіріума і надихнути людей на їх широке застосування, як це було з ASIC-майнерами для Bitcoin, що витіснили аматорські установки.

Крім того, дорожня мапа Ethereum має увазі плановий відхід від Proof-of-Work - алгоритму, на якому зараз будується майнінг.

Бутерін не прокоментував випуск Antminer E3, але раніше відзначав, що вплив подібних інновацій, швидше за все, буде недовгим.

Так, в лютому в чаті розробників він написав:

Не впевнений, що варто витрачати надто багато ресурсів [на усунення впливу ASIC], за винятком того, що слід якнайшвидше ухвалити [оновлення] Casper.


Про алгоритми


Важливо зрозуміти алгоритм видобутку Ефіріума і історичне ставлення цієї платформи до майнінгу як до механізму, що підлягає повному викоріненню.

До запуску платформи запобігання використанню майнінгового обладнання навіть був включено в white paper Ефіріума, в якому розробникам пропонувалося проаналізувати ASIC-пристрої в цілому і оцінити їх здатність захоплювати винагороди за майнінг.

Бутерін писав в 2014 році:

Фахівці можуть проаналізувати існуючі ASIC-и, з'ясувати, в чому полягає їх оптимізація і організувати для транзакцій такий блокчейн, з якими ця оптимізація просто не буде працювати.


Однак з міркувань безпеки початкові методи були відкинуті і замість цього розробники реалізували алгоритм Proof-of-Work, подібний до того, що використовує Bitcoin.

У цього алгоритму, названого Ethash, є і деякі відмінності. Він вимагає скоріше не високої обчислювальної потужності, на якій спеціалізуються ASIC, а багато пам'яті. Тобто незалежно від того, майниться Ефіріум на ASIC-майнері або на відеокарті, важливий обсяг пам'яті, що надається пристроями.

Поки неясно, чи був цей фундаментальний аспект Ethash врахований при розробці Antminer E3 від Bitmain.

В інтерв'ю CoinDesk розробник Нік Джонсон сказав, що ASIC-майнери для Ефіру поки не добилися значних досягнень по продуктивності, в порівнянні з відеокартами, і «беруть кількістю»:

Схоже на те, що вони просто об'єднують цілу купу графічних відеокарт спеціального призначення в одному корпусі з величезним обсягом пам'яті.


Реакція


Як би там не було, ставки високі і не можна виключати, що в хід підуть агресивні методи вирішення питання. Найбільш очевидний з них - зміна ПЗ Ethereum з метою блокування майнерів від Bitmain.

Розробники давно замислювалися про це, побоюючись, що великі майнери при першій нагоді поженуться за швидкими прибутками.

На Github з'явилися дискусії про методи блокування ASIC, які, швидше за все, в найближчі дні оформляться в стратегію, покликану зберегти Ефіріум відкритим для більш дрібних майнерів і любителів.

Один з користувачів Github, вказуючи на централізацію Ефіріума, написав:

Якщо хардфорк допоможе запобігти цьому, принаймні до тих пір, поки [протокол] Proof-of-Stake не стане реальністю, то я віддам свій голос за хардфорк.


Цей коментар доводить, що навіть в очікуванні наступної зміни протоколу Ефіріума, яка має відбутися досить скоро і яка може скасувати майнінг цієї криптовалюти, багато розробників підтримали б форк, який заважає підняти вхідний поріг для майнерів.

Є й ті, хто думає по-іншому. Наприклад, Філ Дайан, дослідник Корнельського університету і ентузіаст Ефіріума, в своєму блозі пише, що спроби блокувати Bitmain схожі на «цензуру».

Це відображає погляди на великомасштабний майнінг як на свого роду «співпрацю конкурентів», яка повинна заохочуватися, так як вона забезпечує безпеку блокчейну, хоч і суперечить ідеї «доступу для всіх», за який виступають розробники.

З'явилися і екстремальні пропозиції по нейтралізації ASIC-майнерів, які передбачають, що Ефіріум міг би змішати кілька алгоритмів. Вони вже відхилені як непродумані.

Варіантів розвитку подій багато. Однозначно те, що напруженість висока, а деталі ситуації тільки починають вимальовуватися.

За даними сайту Bitmain, новий ASIC-майнер для Ефіріума може розвивати обчислювальну потужність в 180 мегахешів в секунду - менше, ніж у звичайних відеокарт і ці цифри, можливо, помилкові. Багато що стане відомо тільки тоді, коли почнуться перші продажі - в липні.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
Яким гаманцям для зберігання криптовалют Ви надаєте перевагу?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах