Що таке Airdrop і все, що потрібно знати про нього

CryptoExplorer         Немає коментарів         Airdrop
637 переглядів
Вільні гроші не можуть просто матеріалізуватися нізвідки, чи не так? У сучасному криптовалютному світі це може стати реальністю. Ймовірно, деякі з вас вже стикалися з терміном «airdrop». Це слово вже давно відомо в криптовалютній екосистемі.

Що таке Airdrop?


Airdrop (в перекладі дослівно - десантування) - це безкоштовний подарунок у вигляді монет або токенів. Зазвичай це відбувається на початковій стадії запуску проекту, коли команда розробників роздає монети користувачам за певні дії.

Airdropping - це техніка, часто використовувана компаніями-початківцями, які проводять ICO, щоб підвищити впізнаваність бренду і привернути увагу до свого проекту. Процес нагадує роздачу акційних пробників будь-якого товару в торговому центрі.

Заплановані airdrops оголошуються заздалегідь в рамках комплексної маркетингової стратегії, мета якої - привернути максимум уваги. Раптові роздачі токенів переслідують схожі цілі, але навколо них завжди більше азарту і ажіотажу.

Що дає Airdrop?


Нагорода користувачам. Як вже говорилося раніше, роздача токенів дозволяє залучити більше уваги до нового блокчейн-проекту. Нерідко монети нараховуються як «подяки» за якусь невелику послугу, наприклад, за додавання посилання на проект в підпис на форумі і т. д. Відома криптобіржа Binance є однією з компаній, яка також проводила роздачу.

Airdrop також іноді оголошують перед форком певної криптовалюти або перед запуском нової мережі. Наприклад, власникам Bitcoin після форку нарахували Bitcoin Cash, а користувачам Ethereum - Ethereum Classic. Зазвичай монети надаються користувачам в такій ж кількості, яка була в їхньому гаманці до форку основної криптовалюти.

Вважається, що airdrop може допомогти поліпшити децентралізацію і створити більш високий рівень безпеки для мережі і її користувачів. З цієї причини OmiseGO запустив цей процес, розподіливши значну частину своїх токенів користувачам Ethereum.

Маркетинговий хід. Роздача токенів привертає увагу до ICO, а також стимулює інвестиції в проект. Іноді при запуску нової криптовалюти безкоштовно дарують певну кількість монет, щоб сприяти гарному продажу.

Як знайти інформацію про аirdrop?


Інформацію про airdrop-и можна знайти практично скрізь, де обговорюється криптовалюта. Канали Slack, Discord або Telegram, а також соціальна мережа Reddit або форум Bitcointalk можуть стати джерелом інформації.

Існує також чимало сайтів, які були створені спеціально для того, щоб повідомляти людям про проведення подібних заходів. Ось деякі з них:


Як отримати аirdrop?


У більшості випадків, в основі токенів лежить протокол Ethereum ERC-20. Для отримання аirdrop потрібно відкрити гаманець, сумісний з даним протоколом. MetaMask або MyEtherWallet - два найбільш популярних варіанти, які використовують інвестори.

Гаманці повинні бути активні, оскільки розробники можуть перевірити цей факт, щоб один користувач не отримав зайві монети на купу згенерованих адрес. Більшість безкоштовних роздач токенів проходять в автоматичному режимі, тому користувачам залишається тільки чекати зазначену дату.

Якщо потрібно виконати якісь дії, то про це повідомляють заздалегідь, щоб у всіх бажаючих був для цього час. Нерідко може знадобитися приєднатися до групи в Twitter або Telegram. Важливо переконатися, що всі необхідні кроки виконані правильно, щоб не пропустити роздачу.

Кілька слів про безпеку


На жаль, останнім часом з'явилося багато шахраїв, які намагаються скористатися перевагами інших людей. Про це потрібно пам'ятати навіть під час участі в аirdrop.

Іноді безкоштовний сир є тільки в мишоловці і звичайна роздача може обернутися неприємностями. Щоб цього не сталося, скористайтеся наступними порадами:

  • Захистіть свої приватні ключі. Їх не можна будь-кому надавати, навіть якщо організатори проекту стверджують, що за допомогою ваших ключів хочуть перевірити зарахування токенів. Це можна легко виконати за допомогою Etherscan.
  • Не відправляйте нікому гроші. Пам'ятайте, що в аirdrop ви повинні бути бенефіціаром, тому не відправляйте нічого будь-кому іншому. Якщо організатори просять надіслати будь-яку оплату, то слід негайно переключитися на інший проект.
  • Не варто забувати про перевірку інформації. Якщо проводиться акція, то це буде обговорюватися публічно. Перевірте облікові записи, щоб переконатися, що процес ще активний. В іншому випадку є ризик піддатися шахрайству, коли хтось просто намагається зібрати дані користувачів.

Висновки


Airdrop - це один з методів підвищення обізнаності про новий токен чи монету, який використовується для стимулювання лояльності нових користувачів. Також це відмінний інструмент для промоутерів і розробників нового проекту, щоб отримати деяке визнання.

Найчастіше безкоштовна роздача надає людям пропозицію, яка дає шанс отримати щось без ризику. Не варто забувати перевіряти інформацію про проект, перш, ніж прийняти участь.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
Яким гаманцям для зберігання криптовалют Ви надаєте перевагу?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах