В результаті одного хардфорку Monero з'явилися чотири нові проекти

CryptoExplorer         Немає коментарів         Monero
562 перегляди
Результатом одного хардфорку Monero стали чотири нових проекти. 6 квітня криптовалюта Monero здійснила хардфорк до 12-тої версії свого протоколу. Однак він був підтриманий не всіма. За прикладом, який одного разу подав Ethereum Classic, деякі користувачі вирішили дотримуватися старого блокчейну Monero, не виділяючись при цьому в окремий проект. Таким чином, тепер є Monero Classic, Monero 0 (XMZ), Monero Original (XMO), а також ще один проект під назвою Monero Classic (XMC): всі вони включені в 11-ту версію протоколу Monero. Це означає, що у всіх з них зберігається сумісність з однією мережею з використанням одного і того ж активу (монети), тільки з різними назвами.

Представляємо вам історію блокчейну Monero до знаменного хардфорку і чотири різних проекти, які залишаються на старому блокчейні (при цьому повноправним господарем нового буде Monero - XMR).

Хардфорк


Для оновлення свого чинного протоколу проект Monero здійснює хардфорк кожні шість місяців. Останній хардфорк представив кілька нових функцій: збільшений розмір кільця гарантує конфіденційність більших і ресурсомістких транзакцій, багатопідписні транзакції, первинну підтримку апаратного гаманця Ledger Nano S і багато іншого.

Останній хардфорк також вніс зміни в параметри налаштування алгоритму хешування CryptoNight. Ця зворотньо несумісна зміна робить непотрібним використання ASIC-майнерів. Застосування такого обладнання викликає велику стурбованість щодо CryptoNight, ніж інших алгоритмів, оскільки ASIC-майнери зможуть запускати DDoS-атаки на майнерів з відеокартами і на вузли мережі, які не задіяні в майнінгу.

Пов'язані з використанням ASIC-майнерів ризики стали основною причиною того, що більшість розробників і користувачів Monero погодилися на хардфорк. Однак декому він приніс тільки засмучення. Наприклад, найбільший виробник апаратних засобів Bitmain, а також більш дрібні Halong Mining і PinIdea недавно заявили, що розробили ASIC-майнери для алгоритму CryptoNight. Після хардфорку Monero все це обладнання стане непотрібним.

Протягом останніх двох тижнів чотири проекти оголосили, що продовжать використовувати протокол, який був до хардфорку Monero. Оскільки всі вони працюють з одним і тим ж протоколом, то представляють вони (принаймні за відомостями Bitcoin Magazine) одну і ту ж мережу і монету, незважаючи на різні назви та логотипи.

Тобто це чотири нових проекти, які продовжують використовувати блокчейн, який був до хардфорку Monero.

Monero Classic


Перша з монет, Monero Classic, ініційована групою людей, які позиціонують себе як ентузіасти Monero з Сингапуру. В їх кількість входять розробники і трохи майнерів, які вважають, що «прийшов час діяти». В інтерв'ю Bitcoin Magazine представник групи, Бенто Тан, пояснив, що впровадження ASIC - це здоровий ринковий процес.

Він сказав:

Можливість вибору сприяє конкуренції і це стимулює зростання. Ми повинні дивитися на речі саме таким чином. Односторонній контроль - це удушення, тому, що таким чином усувається необхідність вдосконалення і інновацій.


Тан також вважає, що здорова динаміка підтверджується тим фактом, що є принаймні три різних виробники ASIC-майнерів, а не один.

Крім того, хардфорк з метою виключення ASIC-пристроїв - це більший ризик, ніж ризик від централізації майнінгу. У заяві на сайті Monero Classic йдеться:

Головна ідея прихильників Monero Classic полягає в тому, що зміна розробниками протоколу Proof-of-Work створює велику централізацію. Розробники Monero кажуть, що можуть і будуть міняти консенсусні правила щоразу, коли їх це влаштовує, а спільнота змушене слідувати їхнім побажанням.


Тан стверджує, що Monero Classic ніяк не пов'язана з іншими новими проектами Monero і не планує співпрацювати з ними.

Monero-Classic (XMC)


На сайті проекту людина, що стоїть за Monero-Classic (XMC), представляє себе як «PZ, ранній прихильник Bitcoin і розробник блокчейн-екосистем».

Так само, як і представник описаного вище Monero Classic, PZ пояснює на сайті, що «поява спеціалізованих майнінгових машин для криптовалюти - це нормальне явище для ринкової економіки». Крім того, PZ стверджує, що професійні майнінгові пристрої могли б уберегти від атакувавших Monero бот-мереж (їх налічується понад 500 000), які несанкціоновано використовуються для майнінгу цієї криптовалюти.

Оскільки проект активно просувається за допомогою майнінгового пулу AntPool від Bitmain і, зрозуміло, тому, що Bitmain виявиться у виграші від майнінгу Monero за допомогою CryptoNight, у деяких користувачів виникли підозри, що цей виробник ASIC-ів задіяний в проекті Monero-Classic (XMC). Однак, спілкуючись з журналістами Bitcoin Magazine, працівник Bitmain відкинув такі припущення.

Bitcoin Magazine не зміг зв'язатися з PZ або іншими представниками Monero-Classic (XMC) до моменту публікації даного матеріалу.

Monero 0 (XMZ)


У бесіді з Bitcoin Magazine представник Monero 0 (XMZ) назвав свою групу «зацікавленими користувачами» і «максималістами Proof-of-Work», для яких майнінг - це хобі.

На сайті Monero 0 повідомляється:

Ми вирішили, що стратегія Monero Project з її нескінченними хардфорками вже перестала бути стабільною і розумною. Ми вважаємо, що Proof-of-Work від Сатоші - це єдиний механізм децентралізованого консенсусу. Так звані оновлення мережі, які централізовано передбачені в Monero Project, являють собою троянського коня, який ставить під загрозу ефективність Proof-of-Work в мережі Monero. Monero 0 - це не хардфорк; це справжня монета Monero.


Представник Monero 0 також сказав, що Monero (XMR) - це «проект NVDA», що Proof-of-Fork («доказ форку») - це не консенсусний метод і що «Bitmain намагається знищити Monero».

Monero Original (XMO)


Про проект Monero Original і про людей, що стоять за ним, відомо не так вже й багато.

Проект представлений на GitHub і він відправив прес-реліз в декілька ЗМІ. В останньому містилася заява «провідного розробника команди Monero Original»:

Monero завжди була за свободу вибору, індивідуальність проекту і сильну спільноту. Ми надаємо шанувальникам Monero можливість підтримувати культову монету і залишатися на оригінальному блокчейні. Команда Monero Original виступає за індивідуальність і своєрідність - атрибути еволюційного шляху розвитку. Ми дуже раді бачити, що наша улюблена монета зріла і ми хочемо зберегти такі її якості.


Біржа HitBTC заявила, що всі власники XMR на момент хардфорку отримають XMO. При цьому HitBTC не стверджує, що включить XMO в лістинг, хоча ймовірність цього існує.

Bitcoin Magazine звернувся за коментарями в Monero Original, але не отримав відповіді.

Труднощі


На даний момент діють новий блокчейн Monero (XMR), а також блокчейн, що існував до оновлення і обидва підтримуються меншим об'ємом хешу, ніж до хардфорку. Це означає, що блоки виявляються повільніше, зокрема в блокчейні Monero (XMR), але ситуація повинна стабілізуватися в найближчі дні.

Якщо припустити, що хоча б один з чотирьох нових проектів почне діяти на старому блокчейні і якщо новий блокчейн Monero (XMR) теж буде діяти, то це може привести до деяких ускладнень.

По-перше, хардфорк Monero (XMR) не реалізував захист від повторного відтворення. Це може означати, що користувачі, які витрачають XMR в новому блокчейні Monero, можуть ненавмисно витратити еквівалентні монети в старому блокчейні і навпаки.

Проте завдяки змінам в новому протоколі Monero (XMR) цей ризик представляється обмеженим для користувачів старого блокчейну. У новому протоколі Monero (XMR) транзакції за замовчуванням будуть вважатися недійсними. Однак у користувачів нового блокчейну Monero (XMR) такого не буде. Якщо вони хочуть зберегти монети, якими володіли до хардфорку, вони повинні вивести їх до того, як перемістять свої XMR і зробити так, щоб розмір кільця за замовчуванням дорівнював 5 (або 6).

Згодом атаки повторного відтворення повинні стати менш ймовірними навіть для користувачів, які не переміщували свої монети. Справа в тому, що в Monero змішування монет - обов'язкова вимога і ймовірність того, що користувачі будуть змішувати свої монети з тими, які дійсні тільки в одному блокчейні, буде збільшуватися. Це зробить всі транзакції недійсними тільки в одному з блокчейнів.

Велика проблема полягає в тому, що переміщення монет в обох блокчейнах розкриває, які монети контролюються одним і тим ж користувачем. Це суперечить головним принципам Monero - конфіденційності та взаємозамінності. Тому тим, хто використовує Monero саме з міркувань конфіденційності, рекомендується вибрати тільки один блокчейн і повністю ігнорувати інший. (Мабуть, найкраще ігнорувати той блокчейн, який несе найменшу цінність.)

Навіть ті користувачі, які не використовують обидва блокчейни, можуть в деякій мірі втратити конфіденційність. Змішуючи свої монети з активами тих користувачів, які розкривають, які монети у них є, вони ризикують власною анонімністю. Однак цей ризик, ймовірно, компенсується новим протоколом Monero за рахунок збільшення розміру кільця для транзакцій.

Нам ще належить побачити, чи зможуть всі чотири версії Monero на старому блокчейні заробити якусь ринкову вартість і зберегти її.

Провідний розробник Monero Ріккардо Спаньї поки не прокоментував ситуацію, що склалася.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Популярні матеріали
Опитування
Яким гаманцям для зберігання криптовалют Ви надаєте перевагу?