Стейблкойн Carbon привернув початкові інвестиції на $ 2 млн.

CryptoExplorer         Немає коментарів         Carbon
301 перегляд
Представники криптовалютного стартапу Carbon в четвер, 12 квітня, повідомили, що в ході первинного раунду залучення фінансування зібрали $ 2 млн. Інвесторами виступили компанії General Catalyst, Digital Currency Group, FirstMark Capital, Plug and Play Ventures і The Fund. Таким чином, проект зробив важливий крок на шляху до запуску забезпеченої доларом криптовалюти на основі хешграфу Hedera.

В останні місяці так звані стейблкойни, що підтримують стабільні обмінні курси з фіатними грошима, стали об'єктом пильної уваги і інтересу. Найвідоміший приклад стейблкойна, Tether, піддається критиці за свою непрозорість. Хоча компанія заявляє, що кожен токен Tether забезпечений одним доларом США на банківському рахунку, вона не зуміла надати переконливих доказів цього. У січні представники компанії були викликані в Комісію з торгівлі товарними ф'ючерсами для надання свідчень.

За словами співзасновника Carbon, Коннора Ліна, проблеми Tether, на які багато хто воліє закривати очі, ставлять проект в скрутне становище, піднімаючи питання: «Як в такій ситуації вибудувати довіру?»

Проте на тлі вкрай високої волатильності криптовалют перспектива надійного стейблкойна виглядає привабливо. Він міг би дозволити цій технології задовольняти «базові економічні потреби - скажімо, платити по рахунках і купувати каву, не кажучи вже про складніші потреби, такі як отримання кредитів і укладення договорів про страхування» (цитата з white paper проекту). В інтерв'ю представники Carbon доповнили цей список транскордонними грошовими переказами.

Проблема в тому, як підтримувати курс. Розробники Carbon відкидають метод, застосовуваний Tether, - забезпечення за допомогою фіатної валюти. Замість цього вони вдаються до свого роду алгоритмічної монетарної політики. (Basecoin також розробив стейблкойн, не забезпечений фіатом.)

Лін заявив:

Якщо ми зуміємо створити механізм, який в даний час використовує Федеральна резервна система, але децентралізованого характеру, відпаде необхідність довіряти центральному органу. Ми зможемо просто довіряти коду.


Цей механізм задіє два токени: Carbon Stablecoin, який прив'язаний до вартості $ 1 і Carbon Credits, вартість якого коливається, що дозволяє нейтралізувати зміни попиту. Коли вартість стейблкойна опускається нижче $ 1, проводиться аукціон і користувачі, охочі розлучитися зі своїми стейблкойнами (зменшуючи таким чином запас і стимулюючи ціну), отримують в обмін Carbon Credits. Коли ціна стейблкойна знову піднімається, запас збільшується і власники Carbon Credits отримують новостворені стейблкойни. Цей процес повністю управляється алгоритмами.

Лін порівнює принцип роботи Carbon з купівлею облігацій Центрального банку США. Через купівлю цих активів Федеральна резервна система впливає на ставки міжбанківського кредитування і, в більш широкому сенсі, на ціну долара на конверсійних ринках.

За словами співзасновника Carbon, Сема Траутвейна, мета полягає в тому, щоб підтримувати обмінний курс в $ 1. Однак Сем вважає, що в результаті «суспільство зуміє добитися більших успіхів, ніж Федеральна резервна система» і інші централізовані законодавці монетарної політики. Інакше кажучи, Carbon виступає в ролі досвідченого зразка монетарної політики, в основу якої покладено застосування смарт-контрактів. Лін каже:

Однозначно, це по-справжньому експериментальна, амбітна ідея, але ми думаємо, що експеримент того вартий.


Carbon вирішив покласти в основу свого стейблкойна хешграф Hedera. Хешграф є технологією розподіленого реєстру, подібного до блокчейну, але обходиться без структури блоку і механізму досягнення консенсусу Proof-of-Work, які вимагають енергоємного майнінгу. Лін і Траутвейн заявили, що рішення використовувати мережу Hedera обумовлено її високою пропускною здатністю і надійністю. Однак, оскільки Hedera ще не запущена, дорожня мапа Carbon наразі уточнюється.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
В якій (географічно) частині України Ви постійно/здебільшого проживаєте?