Криптовалюта Dai від Maker з екосистеми Ethereum

CryptoExplorer         Немає коментарів         Dai
757 переглядів
Блокчейн впевнено завойовує бізнес, але волатильність криптовалют не сприяє проведенню розрахунків між компаніями в токенах. Необхідність створення валюти, прив'язаної до курсу реальних активів, для розрахунків давно назріла. Сьогодні розглядаємо одну з таких стабільних монет - Dai.

Команда


У роботі над проектом задіяна велика команда майже з сорока розробників, працівників PR і спонсорів з сфери бізнесу. Керівник проекту, Руне Кріштенсен, що має репутацію компетентного фахівця.

Проект


Dai - токен, створений на платформі Ethereum в рамках проекту Maker. В основі проекту - децентралізована автономна платформа, на якій створені умови для роботи токена MKR разом з Dai. Проект Maker прагне вирішити проблему прив'язки віртуальних грошей до певних цінностей (в даному випадку-до долара). Це дозволить використовувати маркери як платіжний засіб і знизити волатильність, яка зараз перешкоджає можливості використовувати криптовалюти при розрахунках. Maker підтримує стабільність курсу Dai по відношенню до долара. Забезпеченням для токенів Dai служить Collaterized Debt Position (скорочено, CDP). Залучення інвестиції для проекту забезпечує власний токен MKR, а власники монети MKR, по суті, акціонери, де акціонерним товариством виступає організація (DAO).

Також на платформі розробляється біржа, що надає доступ до маржинальної торгівлі на базі заставних позицій.

Створена проектом Maker система, включає біржі Market, Stablecoin Dai і торгові платформи CDP, що створює умови для проведення швидких і анонімних операцій.

Конкуренти


Ідея створити стабільний токен не нова на ринку криптовалют. Серед відомих, розроблений для соцмережі Steemit токен Steem Dollar, який не отримав свого розвитку. Tether, який зіпсував свою репутацію звинуваченнями в маніпуляціях. DixitDAO, токен прив'язаний до золота, проект який поки не запущений.

Токен


Токен DAI, по словах розробників - це стабільна віртуальна валюта. Таку валюту називають Stablecoin і вона має фіксовану вартість. Запуск DAI відбувся в грудня 2017 року і його курс прив'язаний до американського долара 1:1. При цьому «люфт», можливість відхилення від норми лише 5%, що прийнятно навіть для фіатних валют.

MKR - це управлінська монета для стримування волатильності. Токени MKR можна майнити, їх можна придбати на криптовалютних біржах. На волатильність токена впливає достатня кількість факторів. Один з них обмежена емісія, в розмірі 1 мільйона монет. Перше додавання на біржі відбулася 29 січня минулого року. MKR і DAI торгуються на криптовалютних майданчиках таких, як Bitfinex, Bibox і Gate.io. Вартість DAI утримується в межах 1 долара.

Недоліки


Використання платформи Maker для торгівлі дуже непросте для новачків і вимагає хорошого знання блокчейну Ethereum і наявності ETH в заощадженнях. Ці умови сильно звужують коло потенційних учасників системи.

Поміняти токен Dai можна тільки на ETH і за курсом, який може на момент обміну сильно відрізнятися від глобального біржового. Також незрозумілий так само ще один нюанс: розробники Dai стверджують, що цей токен стабільний і прив'язаний до курсу долара, що робить його близьким до фіату за рівнем волатильності. Але створення заставної позиції в ETH так чи інакше ставить цей токен в пряму залежність від ринкових ризиків Ефіру. Тому заявлена стабільність здається нам досить умовною в цьому випадку.

Резюме


Перспективи зростання вартості криптовалют потрібно оцінювати за допомогою різних механізмів. По суті, заявлена основа криптовалюти DAI - її стабільність і вона не має ніяких перспектив для зростання. Разом з тим, її популярність безпосередньо впливає на вартість токенів MKR. Збільшення транзакцій в мережі DAI, збільшує суму комісії для самого проекту.

Але новачкам і трейдерам, далеким від особливостей смарт-контрактів Ethereum, знадобиться чимало часу, щоб розібратися з дуже хитромудрим механізмом створення і погашення Dai.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Популярні матеріали
Опитування
Яким пристроям для майнінгу криптовалют Ви надаєте перевагу?