Що таке Proof-of-Stake та його особливості

CryptoExplorer         Немає коментарів    
627 переглядів
З розвитком сучасних технологій, народженням інтернету, став доступний розподілене реєстр (блокчейн), завдяки якому не потрібно користуватися послугами посередників, здійснювати переказ грошей можна безпосередньо. Проводячи фінансові маніпуляції звичайним способом, ви передаєте кошти третьому учаснику (наприклад, Visa, Mastercard, або банку), який виконує транзакцію. Третя сторона має базу даних з закритим доступом, в ній зберігається інформація про операції та баланси аккаунта. Але це не стосується криптовалют; для них, був створений блокчейн, завдяки якому інформація про угоду є у кожного учасника, тому необхідність в посередниках відпадає.

Що таке Proof-of-stake (PoS)?


Доказ частки володіння (дослівно з англійської, «підтвердження частки») - це більш досконалий спосіб захисту при транзакції криптовалют. Використовуючи метод, творець нової групи вибирається заздалегідь, виходячи з інформації, про його баланс, тобто вибирається той у кого більше коштів на рахунку. На відміну від протоколу захисту Proof-of-Work (доказ виконаної роботи, PoW) в системі PoS не передбачена оплата за комп'ютерні обчислення. Майнери (мережеві вузли) які відповідають за безпеку проведення транзакцій і формування блоків, отримують прибуток тільки від комісії. При способі захисту PoW творець нової групи завірених транзакцій вибирається по потужності обладнання.

Для цього методу потужне обладнання не має значення, створення блоку відбувається вибором учасника, у якого більший баланс. Наприклад, власник 5% від загальної суми, зможе створювати 5% нових груп завірених транзакцій.

Навіщо був створений PoS?


Розподілене реєстр на основі захисного протоколу PoW використовує багато електрики, що вимагає від майнерів великих капіталовкладень. Наприклад, на одну транзакцію Bitcoin піде така кількість енергії, що дорівнює споживанню невеликої сім'ї за добу. За електрику необхідно платити, це вимагає чималих витрат і гальмує зростання цінності. Дослідження показують, що з популярністю криптовалюти ростуть витрати на транзакцію, в недалекому майбутньому мережі Bitcoin споживатимуть електрику, якої вистачить на місто. Це не може не турбувати розробників віртуальних грошей, вони створили PoS, як більш економний спосіб захисту для переказу коштів.

Сенс економії полягає у виборі творця блоку, значення має тільки баланс рахунку, потужність обладнання учасників не береться до уваги. Тобто замість великих витрат електроенергії на роботу системи PoW використовується протокол PoS, у якого кількість можливих перевірок обмежена. Число перевірок визначається за кількістю коштів на балансі учасника.

Плюси Proof-of-Stake:

  • Для безпеки блокчейну можна витрачати менше енергії;
  • Завдяки меншим витратам на електрику, зменшуються фінансові втрати;
  • Не потрібно збільшувати число одиниць, для мотивації;
  • PoS дозволяє використовувати алгоритми теорії ігор, щоб не допускати централізації.

Мінуси, які можуть насторожувати:

  • PoS мотивує накопичувати великі суми, що може привести до централізації мережі;
  • Так само можуть утворюватися групи, які зібравши досить криптовалюти, зможуть диктувати умови на ринку. З чим можуть, не погодитися акціонери з "неконтролюючим" пакетом акцій.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
Яким гаманцям для зберігання криптовалют Ви надаєте перевагу?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах