Відмінність криптовалюти від токена

CryptoExplorer         Немає коментарів    
384 перегляди
У нинішній час, криптовалюта - це найбільш обговорювана тема сучасного суспільства. І якщо на початкових етапах свого розквіту мало хто розумів суть того, що відбувається, то тепер про таке поняття, як Bitcoin, знають навіть пенсіонери. Однак у зв'язку зі стрімким розвитком цього напрямку, повсякденний запас слів стабільно поповнюється новими поняттями і нюансами, в яких продовжують плутатися навіть досвідчені користувачі. Одним з таких нагальних запитань є відмінність криптовалюти від токена. Багато людей помилково ставлять між ними знак рівності і не розуміють їх головного призначення.

Основні поняття


Перш, ніж приступити до розбору відмінних рис, необхідно дати загальне визначення даним термінам для більш детального ознайомлення.

Криптовалюта - це децентралізована розрахункова одиниця, переміщення якої фіксується в захищеній базі - блокчейні. По-великому рахунку, це математичний код, який є варіацією електронного платіжного сервісу. Вона не має будь-якого реального втілення за типом металевих монет або паперових купюр, так як існує тільки в цифровому вигляді. Якщо звичайний сервер в теорії може зламати будь-який хакер, то цій валюті це абсолютно не загрожує. Для її захисту використовується криптографія - один з найбільш надійних методів шифрування в світі.

ICO (Initial Coin Offering, що в перекладі на українську мову означає «Первинне розміщення/пропозиція монет») - це механізм залучення інвесторів, за умовами якого продаж майбутньої криптовалюти буде здійснюватися за нинішні, ліквідні віртуальні гроші. У світі електронних валют це поняття тісно переплітається з токеном, тому для кращого розуміння і установки взаємозв'язку необхідно кожне з них розібрати окремо. При виникненні у користувача цікавої і перспективною ідеї, яка доповнюється розробленим планом його реалізації і командою розробників, часто виникає проблема - відсутність фінансування. Для таких ситуацій створюється ICO, яке є кампанією для залучення вкладень. Тут відбувається піар власної ідеї, що ґрунтується на пропозиції проінвестувати проект в замін на отримання переваг, в разі «пострілу» проекту.

Токен - це певна цифрова розписка або гарантія на отримання тих самих бонусів, які отримує інвестор від творців ICO. Його наявність означає причетність користувача до певного проекту і є доказом участі в ньому. Формально він вважається цифровим ключем, який використовується для проходження ідентифікації з метою входу в важливий об'єкт або відкриття банківської комірки.

Відмінності криптовалюти від токена


Досить часто ці поняття прирівнюють один до одного, помилково вважаючи, що це одне і теж. Насправді, між ними є колосальна різниця, яка полягає в призначенні, реалізації та способах отримання. Токени найправильніше сприймати як похідну або «надбудову» над базовою електронною монетою, на основі блокчейну на якому вони були випущені.

До основних відмінностей між ними відносяться такі ознаки:

  • Спосіб випуску. На відміну від криптовалют, токени є більш централізованими, особливо в питанні емісії. Їх видобуток за допомогою вільного майнінгу неможливий, тому в більшій мірі вони емітуються виключно внаслідок інвестування в ICO проекти.
  • Призначення. Основною функцією електронної монети є проведення платіжних операцій і транзакцій, тобто вона несе в собі купівельну спроможність. Токен має більш широкий асортимент використання. Він застосовується для отримання послуг або частки в компанії, придбання будь-якого товару, може бути основою програми лояльності (у вигляді бонусу або знижки), а також цифровою акцією.
  • Поширеність. Кругообіг криптовалют здійснюється у «зовнішньому загальнодоступному світі віртуальної економіки». Її запросто може отримати будь-який користувач (майнінг або купівля як на біржі, так і в іншого користувача платформи) і в подальшому використовувати для вільного продажу. Токени ж являють собою більш приватне володіння, яке підтримує роботу закритої системи (як мінімум на перших етапах розвитку).
  • Спосіб зберігання. На даний момент існує безліч різноманітних гаманців для зберігання електронної валюти (онлайн, браузерні, паперові у вигляді роздрукованої картинки з QR-кодом, апаратні і мобільні програми для гаджетів). На відміну від криптовалют, для заощадження токенів застосовуються спеціальні додатки (наприклад, MyEtherWallet), що реалізують обробку та зберігання ключів, а також найчастіше входять в інфраструктуру платформи.
  • Блокчейн. Дана технологія є невід'ємною частиною практично кожної монети і являє собою розподілену, а також відмінно захищену від злому базу даних. Незважаючи на те, що токени базуються на блокчейні платформи, яка їх випустила, власного інформаційного сховища вони не мають.

Таким чином можна підвести головний підсумок: криптовалюта - це віртуальні гроші, що циркулюють в мережі, а токен одночасно є цифровою акцією, платіжною опцією і інструментом винагороди. Його призначення безпосередньо залежить від проекту, в якому він задіяний, в той час як цифрова валюта - це тільки основа для проведення грошових операцій.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
В якій (географічно) частині України Ви постійно/здебільшого проживаєте?