Криптовалюта MoneroV

CryptoExplorer         Немає коментарів         MoneroV
290 переглядів
Скоро, в результаті хардфорку Monero, криптовалюти відомої своєю анонімністю, приватністю даних і безпекою, з'явиться нова криптовалюта - MoneroV.

Всі власники монет Monero до моменту створення блоку 1564965 отримають в 10 разів більше нових монет MoneroV. Хардфорк призначений приблизно на 30 квітня 2018 року.

MoneroV претендує на те, щоб стати абсолютно анонімною, децентралізованою і повністю готовою до використання піринговою платіжною системою. Якщо у Monero є свої монети XMR, то у MoneroV будуть унікальні монети XMV.

Головне запитання полягає в тому, як будуть відрізнятися ці дві криптовалюти.

Чим MoneroV відрізняється від Monero


Оскільки обидві криптовалюти на перше місце ставлять анонімність і приватність, між ними дуже багато спільного. В обох випадках для забезпечення приватності використовуються кільцеві підписи і прихована адресація, в обох мережах швидкість створення блоку становить приблизно 120 секунд і є динамічне налаштування складності.

MoneroV обіцяє виправити деякі недоліки, які є в вихідному блокчейні: проблеми з масштабованістю Monero, що виникли через роздутість блокчейну, нескінченну кількість монет, високу вартість транзакції і централізований процес прийняття рішень, який заважає впровадженню нових функцій.

Крім того, MoneroV стверджує, що політика Monero не влаштовує майнерів, так як її зрослий хешрейт заснований, здебільшого, на масовому використанні ботнетів і інших способів прихованого майнінгу, при яких без відому користувача задіюється його браузер.

MoneroV обіцяє знизити вартість транзакції і поліпшити масштабованість в порівнянні з Monero.

MoneroV використовує власний протокол Mimblewimble з високим ступенем конфіденційності. Цей протокол - скорочена версія протоколу Bitcoin, який повинен істотно підвищити приватність і взаємозамінність блокчейну, що призведе до кращої масштабованості. Очікується, що при його використанні вартість транзакції впаде, а розмір блокчейну зменшиться.

Хоча протокол Mimblewimble поки ще перебуває в стадії розробки і буде впроваджений не раніше кінця 2019 - початку 2020 року, саме він є тим козирем, завдяки якому MoneroV обіцяє досягти кращої масштабованості в порівнянні з Monero. Як це все реалізується на практиці, поки незрозуміло.

Буде випущено всього 256 млн. монет XMV, це буде обмежена емісія на відміну від монет XMR. Команда MoneroV проводить аналогію з центральним банком, який може надрукувати будь-яку кількість грошей, що в підсумку призведе до інфляції і падіння курсу валюти і стверджує, що обмежена емісія захистить власників нових монет від такої інфляції і падіння купівельної спроможності XMV.

Спочатку MoneroV збереже PoW-алгоритм CryptoNight, який використовується в мережі Monero, але в першому кварталі 2019 року переключиться на інший алгоритм (ще не вирішено, на який).

Частиною хардфорку стане Airdrop приблизно 158 млн. монет XMV, які будуть обертатися всередині нової мережі. Ці монети будуть безкоштовно розподілені серед власників монет XMR в рамках промо-акції. В результаті всі власники монет Monero отримають в 10 разів більше монет MoneroV.

Для користувачів MoneroV і їх монет XMV буде створений новий гаманець з тією ж адресою, ключами і секретною фразою, що і для вихідної мережі Monero. Першочергове завдання команди розробників MoneroV - створення легкого GUI-гаманця і веб-гаманця, поява яких намічена на червень 2018 року.

Що думає про хардфорк спільнота Monero


Не всі заяви розробників MoneroV зустріли розуміння всередині спільноти Monero.

Хоча Bitcoin пережив багато хардфорків, які призвели до появи нових криптовалют типу Bitcoin Cash і Bitcoin Gold, ці криптовалюти не використали такі способи захисту приватності, як кільцеві підписи і прихована адресація.

Оскільки ці методи застосовуються і в Monero, і в MoneroV, є побоювання, що запланований хардфорк несе загрозу мережі Monero і в результаті транзакцій буде дублюватися ключовий образ (key image). Ключовий образ - це найважливіша частина мережі Monero, яка допомагає підтвердити, чи були витрачені гроші чи ні.

Якщо в мережах Monero і MoneroV будуть використовуватися однакові адреси, ключі і секретні фрази, будь-яка транзакція, виконана в якійсь із цих двох мереж, матиме той же ключовий образ. Є ймовірність, що це призведе до розкриття особистостей учасників угоди в обох мережах, а це зруйнує саму основу блокчейну Monero (і MoneroV) - конфіденційність і анонімність користувача.

Розкриття особистості загрожує не тільки тим користувачам, які приймуть монети XMV і будуть їх витрачати, а й усім, хто коли-небудь брав участь з ними в загальних транзакціях.

Крім того, захисники Monero називають нісенітницею припущення про те, що необмежена емісія монет XMR може привести до інфляції, наводячи як контраргумент Bitcoin, інфляція якого мало відрізняється від інфляції Monero. Спільнота Monero рекомендує своїм користувачем не брати безкоштовно роздані монети XMV.

Підсумок


Такий ж розкид думок спостерігався і в ході хардфорку мережі Ethereum, в результаті якого з'явилися два блокчейни: Ethereum Classic і Ethereum. Хоча MoneroV обіцяє додати нові функції, забезпечити краще управління спільнотою і захист від спаму і ботнетів, тільки час покаже, наскільки вдалим був цей хардфорк і яких успіхів доб'ється нова мережа, яка з'явиться в його результаті.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
Яким пристроям для майнінгу криптовалют Ви надаєте перевагу?