Все, що потрібно знати про Litecoin

CryptoExplorer         Немає коментарів         Litecoin
195 переглядів
Що таке Litecoin (Лайткойн), в чому його відмінність від Bitcoin і як ця валюта може змінити криптоіндустрію. Згідно з офіційним сайтом, Litecoin (LTC) - «одноранговая інтернет-валюта, яка включає в себе майже нульові по вартості платежі в будь-яку точку світу. Litecoin - це відкритий вихідний код, глобальна платіжна мережа, яка повністю децентралізована і не має контролю з боку будь-яких центральних влад».

Якщо ви чули про Bitcoin, то це визначення видасться вам знайомим. Річ в тому, що лайткойн заснований на тому ж відкритому вихідному коді, що і біткойн, але з деякими технологічними відмінностями. Litecoin був створений не для того, щоб замінити Bitcoin, а щоб стати додатковим платіжним засобом, свого роду сріблом. Ця інструкція допоможе зрозуміти, в чому різниця між цими двома криптовалютами.

Порівняння Litecoin та Bitcoin


Однією з головних переваг проектів, створених на основі відкритого коду, таких як Bitcoin-мережі, є те, що будь-хто може використовувати базу вихідного коду для того, щоб додати ті опції, які йому потрібні. Вартість кожної криптовалюти визначається спільнотою користувачів системи, які за взаємною згодою цю валюту використовують.

Хоча, на сьогодні, найвища капіталізація серед криптовалют у Bitcoin, це не означає, що немає місця для інших криптовалют, які можуть співіснувати з Bitcoin-ом або використовуватися для якихось особливих цілей спільноти.

Розробник мережі Litecoin, Чарлі Лі, вирішив поліпшити систему Bitcoin. Його головним завданням було скорочення часу, що було потрібно для підтвердження нової транзакції, а також зміна алгоритму майнінгу Bitcoin, щоб у видобутку могли брати участь всі учасники системи.

На підтвердження транзакції в мережі Bitcoin йде 10 хвилин, в той час як в Litecoin-мережі досить 2,5. Також завдяки швидкості підтвердження транзакції в Litecoin можна здійснювати більшу кількість операцій.

Для майнінгу Bitcoin використовується алгоритм SHA-256, який задіює процесор, в той час як майнінг Litecoin здійснюється завдяки алгоритму Scrypt, для якого потрібні великі обсяги пам'яті. Раніше добувати Bitcoin можна було на звичайних комп'ютерах (CPU), а потім на більш потужних графічних процесорах (GPU).

Тепер ж, через зростання конкуренції, процес майнінгу став набагато складнішим і щоб отримувати вигоду від видобутку Bitcoin (з врахуванням витрат на електрику і вартість обладнання для майнінгу) користувачам треба купувати пристрої з інтегральними схемами спеціального призначення (ASIC-майнери).

Це дороге обладнання, яке можна використовувати тільки для майнінгу і ні для чого більше. Оскільки далеко не всі можуть дозволити собі ASIC-майнер, Чарлі Лі хотів, щоб видобуток лайткойнів вівся за іншою технологією. Тому алгоритм майнінгу Litecoin заснований на використанні пам'яті, і добувати лайткойни може будь-хто, навіть при відсутності ASIC-майнера.

Майбутнє Litecoin


Говорячи про Litecoin, важливо мати на увазі, що творець цієї криптовалюти, Чарлі Лі, є публічною фігурою і бере активну участь в подальшій розробці свого проекту. Сатоші Накамото, анонімний розробник Bitcoin, давно зник з радарів і не контролює те, що відбувається з його дітищем. Наявність реального творця грає велику роль в тому, що у людей з'являється розуміння, як влаштований Litecoin і до чого він прагне.


В даний час Чарлі Лі активно переконує спільноту майнерів використовувати протокол Segregated Witness (SegWit), завдяки якому можна буде поліпшити роботу пірінгових платіжних систем. SegWit - це, по суті, зміна формату транзакції, яка дозволяє використовувати менше місця для зберігання даних.

Цей протокол дозволить впровадити інші інноваційні технології масштабування, наприклад, Lightning Networks (LN), яке дасть можливість швидко проводити транзакції поза блокчейном, тобто в повному обсязі угоди будуть проходити через розподілений реєстр. Ця технологія буде доступна і для Bitcoin, і для Litecoin.

Однак в Bitcoin-мережі для активації протоколу SegWit необхідна згода 95% майнерів, в той час, як в Litecoin-мережі досить 75%. Менший поріг згоди і активна позиція засновника означають, що "продавити" ці зміни в Litecoin буде легше.

Чарлі Лі написав спільноті майнерів Litecoin листа, в якому закликав підтримати SegWit. Один з плюсів існування децентралізованої валюти полягає в тому, що її творець не може прийняти таке рішення одноосібно.

У той же час наявність активного лідера, який закликає спільноту до зміни технології, теж добре, особливо в такій ситуації, як сьогодні, коли очевидно, що зміни необхідні і серед майнерів немає згоди. Таким чином, тепер уже Litecoin може стати орієнтиром для Bitcoin-а і показати, якими мають бути ці зміни.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
Яким гаманцям для зберігання криптовалют Ви надаєте перевагу?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах