Співробітник Нацбанку України пояснив, чи буде e-гривня криптовалютою

CryptoExplorer         Немає коментарів         Україна
28 переглядів
Директор Департаменту платіжних систем Нацбанку, Олександр Яблунівський, розповів, навіщо Україні потрібна державна електронна валюта.


Як повідомлялося раніше, НБУ придумав цифрову заміну паперових грошей: нацбанк планує випускати гривню зі звичними можливостями, але електронну.

Цифрова валюта під егідою нацбанку може сильно вплинути на ринок платежів: це потенційний конкурент звичного безналу, на якому зараз заробляють посередники - платіжні системи та банки.

НБУ дуже оптимістично дивиться на перспективи електронної гривні: вже через 5-7 років близько 20% всіх гривень в обігу будуть повністю цифровими, припускають у відомстві. Цифрова гривня стане таким ж зобов'язанням Української держави, як і паперова, просто не буде існувати фізично.

Центробанки в різних країнах світу давно розмірковують над ідеєю CDBC (Central Bank Digital Currenсy), і Україна серед піонерів - поки цей інструмент практично досліджували не більше, ніж 10 центробанків.

На питання видання «ЛIГА.net», чи збирається Нацбанк випустити криптовалюту, Яблунівський відповів:

Ні. Математичні алгоритми, які використовуються в криптовалютах, не впливають на ціну цифрових грошей: одна електронна гривня завжди відповідає за вартістю паперовому аналогу. Швеція, яка далі інших країн просунулася в реалізації проекту е-валюти, не зациклюється на технології блокчейн при розробці своїх рішень по е-кроні. Вони розглядають технології класичних баз даних. У своєму пілоті НБУ використовував технологію «приватний блокчейн». Але технологія, як така, має другорядне значення. Пріоритет - те, який вплив на екосистему платежів надасть електронна гривня. Жоден з центральних банків, які тестували національну електронну валюту, поки не надав нормальну бізнес-модель для рітейлу. Комерційні структури, які забезпечують її використання, в тому числі банки, повинні отримувати прибуток. Залишається дуже багато запитань, включаючи потенційну міграцію ліквідності від банків до НБУ і необхідний ступінь ідентифікації при проведенні операцій.


Пілотний проект по e-гривні НБУ розпочав в 2016 році. Зупинилися на концепції CDBC (Central Bank Digital Currenсy) - це цифрова валюта, яку випускає сам центробанк (є варіанти, коли е-гроші емітують комерційні банки).

Банк дійшов до етапу тестування в максимально практичних умовах: в 2018 році регулятор випустив 5 500 цифрових гривень і поширив їх серед групи своїх співробітників. Вони проводили перекази між собою, робили покупки (в проекті Нацбанку допомагали роздрібні торговці). Всі операції здійснювалися через мобільний додаток для Android. Банки і платіжні системи в процесі задіяні не були.

У НБУ вважають, що працювати над впровадженням інноваційних платіжних технологій потрібно і надалі, оскільки фінансове відомство ставить за мету інтеграцію до європейської спільноти центробанків.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
В якій (географічно) частині України Ви постійно/здебільшого проживаєте?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах