Як розрахувати рентабельність майнінгу

CryptoExplorer         Немає коментарів         майнінг
336 переглядів
Якщо ви всерйоз хочете зайнятися видобутком криптовалют, необхідно розібратися, яке обладнання знадобиться і на що варто витрачати гроші. Ця стаття допоможе розібратися, що потрібно для ефективного майнінгу.

Найбільше грошей необхідно для покупки пристрою ASIC. Якщо він у вас вже є, то судячи з усього, ви розумієте, як влаштований процес. Однак, якщо ваш бюджет не дозволяє великі витрати, вас може зацікавити GPU-майнер для валют на алгоритмі Scrypt або невеликий пристрій ASIC, який підходить для майнінгу Bitcoin та інших валют на алгоритмі SHA-256. У такому випадку цей текст для вас.

З чого почати?


Визначтеся з валютою. Процес майнінгу включає рішення складних криптографічних завдань, щоб добувачі могли надати Proof-of-Work (доказ виконаної роботи). Це алгоритм розподілу, який передбачає активну роль учасників у майнінгу даних. Чим більше «працює» учасник і чим вище його обчислювальна потужність, тим більшим є розмір винагороди.

Існує два основних алгоритми хешування, які вимагають Proof-of-Work: SHA-256 і Scrypt.

1. SHA-256


Алгоритм SHA-256 вимагає чистої обчислювальної потужності. На зорі Bitcoin можна було ефективно використовувати процесори GPU і CPU на звичайному домашньому комп'ютері. Однак цей час минув.

Тепер рівень складності Bitcoin виріс настільки, що для видобутку необхідні спеціалізовані процесори - «інтегральні схеми спеціального призначення», або ASIC. Використання таких потужних процесорів і стрімке збільшення рівню складності Bitcoin створило технологічну гонку озброєнь, а це означає, що навіть зовсім недавно розроблені чіпи можуть швидко втратити свою актуальність.

2. Scrypt


Цей алгоритм вимагає великих обсягів оперативної пам'яті і можливості паралельної обробки, тому GPU-майнінг тут цілком на часі. Крім того рівень складності тут не росте так стрімко.

Обладнання для майнінгу


Залежно від вашого бюджету і типу валюти, яку ви маєте намір майнити, для створення системи видобутку є два варіанти:

1. DIY-ферма для майнінгу (ріг)


Її можна створити на основі ПК і такого числа графічних карт (тобто GPU-процесорів), які ви можете собі дозволити. Деякі використовують замість ПК нестандартні корпуси, наприклад, ящики з-під пива, де циркуляція повітря всередині краща. Домашні установки дозволяють одночасно займатися CPU- і GPU-майнінгом.

2. ASIC


ASIC - це автономні пристрої з USB- або Ethernet-портом, які можна купити у виробника. Майнер ASIC, зазвичай, дорожчий, ніж DIY-установки і в основному їх виробляють в Китаї, а це значить, що жителям інших країн доведеться витратитися ще й на доставку.

Забезпечте енергоспоживання обладнанню


Для майнінгу потрібна електрика - багато електрики. Якщо ви збираєте домашню ферму / ріг, вам знадобиться блок живлення ATX або серверний, тому вкладіть гроші в найефективніше джерело живлення, яке можете собі дозволити.

Для прикладу розглянемо два випадки: блок живлення, який гарантовано забезпечить 860 Вт і ефективний на 93%, насправді вимагатиме 925 Вт (860 Вт / 0,93). Навпаки, блок живлення потужністю 750 Вт, який ефективний тільки на 80%, фактично вимагатиме 937,5 Вт (750 / 0,8) - таким чином, він використовує більше енергії, а віддає менше.

При створенні ферми для майнінгу вам потрібно буде врахувати вимоги до живлення всіх компонентів, які ви використовуєте, особливо для відеокарт. Крім того, непогано було б передбачити невеликий запас, на випадок непередбачених подій і для розгону системи.

З іншого боку, за рахунок своєї вузької спеціалізації ASIC можуть виконувати значно більше обчислень при менших енергозатратах. Вони поставляються в комплекті з відповідним адаптером живлення і вам не доведеться задумуватися, який ж адаптер знадобиться. Ефективність видобутку різних систем можна порівняти, якщо поділити кількість хешів, які система виконує в секунду, на споживану потужність:

Швидкість хешування / споживана потужність = ефективність майнінгу


Перевірте рахунки


Для розрахунку поточної рентабельності вам потрібно враховувати не тільки початкові витрати на обладнання, але і вартість електроенергії. Просто подивіться на останні квитанції. Якщо ви витрачаєте на електроенергію більше, ніж заробляєте, очевидно, ця бізнес-модель не працює.

Об'єднайте зусилля


Найчастіше має сенс об'єднати ресурси в пулах з іншими видобувачами. У вас буде більше шансів на рішення блоку завдань і ви отримаєте частку від загального видобутку.

Учасники пулу отримують частину нагороди, якщо рівень складності блоків, які вони вирішують, вищий, ніж рівень, який заданий оператором пулу. Цей показник завжди знаходиться десь між 1 і рівнем складності валюти.

До чого треба бути готовим заздалегідь


Витрачайте, щоб заробляти


Неминуче, але рівень складності видобутку всіх криптовалют з часом зростає - факт, який знизить шанси вашого обладнання на отримання монети або частки у видобутку. Тому важливо на самому початку придбати найкраще обладнання, яке можете собі дозволити, щоб отримувати прибуток якомога довше.

На вашу довгострокову рентабельність впливає ще й волатильність валюти, яку ви добуваєте. Якщо ціна раптово впаде, ви зіткнетеся з вибором: або продати за низькою ціною, або притримати монети, поки їх вартість не зросте. У першому випадку вам доведеться продовжувати видобуток, щоб покрити витрати на обладнання і електроенергію.

Не перегрівайтеся


Який спосіб майнінгу ви б не вибрали, інтенсивні обчислювальні процеси створюють багато надлишкового тепла. Ефективність видобутку зменшується при високій температурі, тому забезпечте достатню вентиляцію та охолодження вашої ферми / рігу.

Як згадувалося вище, саме тому дехто використовує замість корпусів ПК пивні ящики - щоб збільшити доступ повітря. Ви можете також придбати автономний настільний вентилятор.

Проблеми з живленням


При створенні ферми для майнінгу немає сенсу економити гроші, купуючи дешевий блок живлення. Будь-яка нестабільність в енергопостачанні може вплинути на продуктивність або, навіть, призвести до збою системи і простою операцій, тому інвестуйте в високоякісний продукт.

Уникайте простоїв


Коли обладнання не працює, ви втрачаєте гроші. Ось кілька способів мінімізувати простої:

  • Забезпечте собі найкраще енергопостачання.
  • Спробуйте використовувати блок безперебійного живлення (UPS). У такому випадку, якщо у вас не на довго вимкнеться живлення, це не вплине на майнінг.
  • Встановіть в налаштуваннях автоматичний початок майнінгу при запуску комп'ютера. Якщо система "заглючить" і перезавантажиться, вона автоматично запустить видобуток знову (це відноситься до ферм і до ASIC).

Приховані витрати


Звичайно, ви знаєте, що для майнінгу вам потрібно витратитися на обладнання та електроенергію. Однак, деякі додаткові пункти менш очевидні:

  • Доставка і митниця. Це значні витрати. Якщо ви імпортуєте товар, спробуйте заздалегідь з'ясувати, у скільки вам це обійдеться.
  • Аксесуари. Які кабелі, адаптери, додаткові матеріали знадобляться для монтажу і використання установки?
  • Витрати на охолодження. Крім електроенергії, яку споживає ваш майнер, не забудьте про роботу додаткових систем охолодження, наприклад, вентиляторів або кондиціонера.

Калькулятори рентабельності майнінгу


Є декілька веб-сайтів, які надають калькулятори рентабельності для допомоги в розрахунках. Потрібно лише ввести такі параметри, як вартість обладнання, швидкість хешування, енергоспоживання і т.п., щоб дізнатися, скільки часу буде потрібно для повернення ваших інвестицій.

Калькулятори рентабельності майнінгу різних криптовалют пропонують такі сайти, як ASIC Trade, BitsMedia, BitcoinWisdom, CoinWarz, BTCInvest, LiteCoinPool, WhatToMine. Крім того, є Telegram-бот WhatToMineBot, який дозволяє розрахувати, скільки грошей принесе видобуток різних валют при різних початкових умовах.

Завжди враховуйте, що при однакових даних в однаковий момент часу різні ресурси можуть давати різні результати.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
В якій (географічно) частині України Ви постійно/здебільшого проживаєте?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах