За незаконне володіння криптовалютами українським чиновникам будуть давати від 5 до 10 років

CryptoExplorer         Немає коментарів         Україна
130 переглядів
11 вересня Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект президента Володимира Зеленського про покарання за незаконне збагачення чиновників. Законопроектом будуть внесені зміни до законодавчих актів, що стосуються конфіскації у представників влади незаконних активів, включаючи цифрові.

Згідно з прийнятими в законопроект змінами, тепер чиновник, викритий у володінні активами, що перевищують його доходи на 15 тисяч неоподатковуваних мінімальних доходів громадян, буде каратися позбавленням волі на термін від 5 до 10 років. Крім того, корупціонер буде позбавлений права займати певні посади та займатися певною діяльністю на термін до 3 років.

Повідомляється, що поняття «активи» включає будь-які види грошових коштів, майно і права на нього, криптовалюти та інші нематеріальні активи, а також роботи і послуги, надані чиновнику.

Раніше секретар РНБО, Олександр Данилюк, заявив, що прийняття закону про незаконне збагачення є головним завданням уряду на даному етапі.

В Україні криптовалюти не є ні платіжним засобом, ні електронними грошима, ні цінним папером, але з доходів від операцій з криптовалютою, в тій чи іншій мірі, потрібно платити податок за стандартними правилами оподаткування. Якщо пересічний громадянин, не підприємець, отримує дохід у гривні або валюті від продажу, обміну або передачі криптовалюти, він повинен заплатити з цих грошей 18% ПДФО і 1,5% військового збору. При цьому, криптовалютні операції не підпадають під ПДВ.

У минулому році 58 українських чиновників вказали криптовалюти в своїх податкових деклараціях. Однак невизначеність статусу внесла плутанину в питання, як саме слід їх декларувати: одні чиновники вказали криптовалюти в графі «грошові активи», інші - позначили як «рухоме майно». При цьому хтось із чиновників вказав точне число належних йому біткойнів або лайткойнів, інші - еквіваленти цифрових активів в доларах або гривнях.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
Яким гаманцям для зберігання криптовалют Ви надаєте перевагу?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах