Адреса Bitcoin-гаманця: як знайти і отримати безкоштовно

CryptoExplorer         Немає коментарів         Bitcoin
317 переглядів
Пірингова мережа Bitcoin дає можливість здійснювати платіжні операції по всьому світу, не користуючись послугами фінансових установ. Криптомонети BTC приймають багато сервісів і магазинів. У західних країнах угоди з нерухомості, оплачувані цифровими грошима, вже не рідкість. В американських і канадських приватних клініках пацієнти можуть розплатиться Bitcoin'ами за пластичні операції і лікувальні курси по омолодженню.

Криптовалютні активи ніхто не може заморозити або підробити. Звичайно, траплялися прецеденти, коли хакери зламували Bitcoin-гаманці користувачів, але таким чином, можуть пропасти гроші і з будь-якого банківського рахунку. Гаманець для зберігання віртуальних грошей можна порівняти зі зв'язкою ключів. Приватний ключ, що дає право виконувати транзакції, завжди зберігається таємно, а публічний ключ або BTC-адресу можна повідомляти будь-кому. Більшість однорангових мереж повністю прозорі, будь-хто може зайти і подивитися, чи є біткойни на тому чи іншому рахунку, з якої і на яку Bitcoin-адресу і коли саме відбувалися транзакції. Але якщо вам відома Bitcoin-адреса, отримати дані про особу власника ви все одно не зможете. Отже, розповімо детальніше про публічний криптоключ, де його отримати і як з ним працювати.

Що таке Bitcoin-адреса


Bitcoin-адреса - це унікальний номер, який представляє собою набір цифр і латинських букв, він також може бути представлений у вигляді двомірного штрихового коду, для сканування через смартфон.

Адреса Bitcoin з ключем доступу до мережі (private key) дають можливість розпоряджатися коштами, прив'язаними до цього гаманця. Bitcoin-адреса є анонімною, тому кожен, хто володіє приватним ключем, фактично є власником монет і його дії ніхто не контролює і не зможе скасувати.

Як дізнатися адресу Bitcoin-гаманця


Щоб отримати нову Bitcoin-адресу необхідно створити гаманець або зареєструвати обліковий запис на торговій платформі. Генерація нової адреси BTC виконується автоматично через закритий код вашого сховища.

Розташована Bitcoin-адреса для отримання виплат зазвичай в розділах «Баланс» або «Управління Адресами». Ви можете скопіювати її і передати учаснику мережі, від якого чекаєте переказу монет. Найкраще скористатися кнопкою «Скопіювати» або відіслати QR-код. Bitcoin-адреса чутлива до Caps Lock, тому передавати її потрібно точно так, як вона виведена у вікні програми.

Змінилася Bitcoin-адреса. Що робити?


Деякі гаманці створюють динамічні BTC-адреси, це означає, що публічний ключ буде змінюватися після кожної вхідної транзакції. Стара адреса зберігає легітимність, якщо ви не побачили змін і надали її для отримання монет, вони прийдуть. Але в цілях безпеки рекомендується користуватися новою адресою.

Формати BTC-адрес


При виконанні транзакцій краще не писати Bitcoin-адресу вручну. Але, все ж інформація про систему base58, яка застосовується для створення публічних ключів буде вам корисною.

Base58 є модифікованим варіантом base64, яка використовувалася на аналогових модемах. Система base64 дозволяла передавати бінарні файли по текстових каналах зв'язку. Для цього була створена система запису повідомлень, яка використовує тільки друковані латинські літери, цифри знаки пунктуації та окремі спецсимволи.

При створенні Bitcoin-адрес всі знаки, при написанні яких могла б виникнути плутанина були виключені. Залишилися тільки такі символи:

123456789ABCDEFGHJKLMNPQRSTUVWXYZabcdefghijkmnopqrstuvwxyz

Криптовалютні адреси захищені від некоректного введення. Можна помилково відправити гроші на іншу реально існуючу адресу, але зробити транзакцію в нікуди система вам не дозволить. Зате зробити транзакцію на коректну Bitcoin-адресу, яка ще нікому не належить, або wallet.dat гаманця загублений, цілком реально.

Крім того, публічні ключі Bitcoin містять додаткову інформацію (NetID), що позначає тип і призначення шифру. Наприклад, якщо відкрити BTC-адресу в одному з популярних криптогаманців, Coinome, то побачите 3 вкладки:

Default завжди починається з «bc1», формат адреси bech32, призначений для використання протоколу Segregated Witness (SEGWIT), що підвищує пропускну здатність мережі Bitcoin. Приклад: bc1q8ctmys2mzqjrsztxlv7pe9s5azh9acrvg9jpmy;

Сompatibility починається завжди з цифри «3», формат адреси Scrypt Hash (P2SH) теж призначений для протоколу Segwit. Цей формат адреси служить своєрідним мостом між гаманцями, що працюють по протоколу Segregated Witness і більш ранніми версіями Bitcoin-клієнтів, котрі приймають перекази з адрес формату bech32. Приклад: 3Bj5mWs9uhdyFWP62DTSVUjb4uisSSjAmZ;

Legacy старий формат адреси Bitcoin, він завжди починається з цифри «1». Наприклад: 16BGp4SXUfvuRsYHqsXZSWT7V74sL2TrzA.

Адреси форків Bitcoin (BCH, BTG, BSV) мають інший формат. Розробники криптовалюти Ethereum застосували HEX-послідовність, тобто запис в шістнадцятковому вигляді, використавши цифри від 0 до 9 і латинські літери A, B, C, D, E, F. Адреси ефіріума і всіх монет, створених за протоколом ERC-20 починаються з префіксу «0x» і не чутливі до регістру клавіатури. Тепер ви зможете легко ідентифікувати Bitcoin-адресу і не переплутати її з публічним ключем іншої криптовалюти.

Публічний і приватний ключі


У традиційній криптографії раніше використовувалася симетрична система шифрування. Для шифрування та дешифрування повідомлень застосовувався один і той же ключ. Його можна було перехопити під час передачі по мережі, що робило всю систему вкрай вразливою.

Лише тільки в 1975 році була розроблена асиметрична система шифрування, з двома ключами:

Публічний (public key), призначений для кодування повідомлень. Відкритий ключ доступний всім учасникам мережі, в деяких програмах для підвищення анонімності користувачів стали генерувати динамічні адреси, мінливі після кожної транзакції.

Приватний (private key) для розшифровки. Закритий ключ - цей шифр відкриває доступ до вашої частки блокчейну, його не можна нікому передавати і потрібно зберігати як зіницю ока.

При створенні нового криптогаманця в випадковій послідовності генерується приватний ключ і вже до нього підбирається публічний ключ, використовуючи заданий системою алгоритм шифрування.

Людина, що відправляє гроші, зашифровує транзакцію за допомогою публічного ключа одержувача, який дешифрує її використавши закритий ключ відомий тільки йому. Такий механізм передачі відрізняється високою надійністю. Для злому навіть одного криптогаманця необхідні колосальні обчислювальні ресурси.

Як дізнатися інформацію за Bitcoin-адресою


У гаманцях, постійно синхронізованих з мережею подивитися чи є біткойни на рахунку або підтвердити статус транзакції можна в інтерфейсі програми. Але якщо ви використовуєте паперову версію сховища, кожен раз імпортувати ключі в мережу небезпечно. Перевірити особистий баланс або подивитися чи дійшли відправлені вами гроші на біткойн адресу іншого користувача можна на спеціальних онлайн-сервісах.

Найнадійніші і зручні це:

 • Blockchain.com;
 • Blockexplorer.com;
 • Blocktrail.com.

Для того щоб дізнатися інформацію по за адресою Bitcoin-клієнта необхідно:

 1. Увійти на один з цих сайтів.
 2. Вказати потрібну Bitcoin-адресу в рядку пошуку і натиснути Enter або Search.
 3. Ви побачите поточний баланс гаманця і його історію транзакцій.

Стан конкретного грошового переказу можна перевірити по TXID, а вказавши номер криптовалютного блоку, ви отримаєте інформацію про час створення, кількість і хеш-ідентифікатори всіх увійшовших до нього транзакцій, розмір комісії і складність мережі.

Як убезпечити мою Bitcoin-адресу


Повторимо основне правило - зберігати в надійному місці і нікому не повідомляти закритий ключ свого криптогаманця.

Не забувайте і про решту заходів безпеки.

 • Онлайн гаманці завжди менш надійні ніж апаратні сейфи. Рекомендується тримати трохи крипти на гарячому гаманці для повсякденних витрат, а для зберігання великої суми придбати Trezor або Ledger Hardware Wallets.
 • Найбільш ненадійним місцем зберігання є депозит на криптовалютній біржі. Вони в першу чергу піддаються атакам хакерів і, незважаючи на високі заходи безпеки, вони бувають вдалими. Підтвердження тому злом торгових майданчиків: Mt Gox, Cryptoria, Bitpoint.
 • Відновити Bitcoin-гаманець за адресою гаманця неможливо. Завжди робіть кілька копій ваших приватних ключів.
 • Ніколи не зберігайте резервні копії гаманця на комп'ютері, особливо на жорсткому диску вашої майнінг-ферми. Це все одно, як замкнути сейф на замок і покласти ключ на столі поруч з ним.
 • Використовуйте максимально складний пароль доступу, але врахуйте, якщо хтось зміг встановити на вашому ПК кейлогера - пиши пропало. Тому шифруйте транзакції офлайн або користуйтеся апаратним сейфом.
 • Зберігання Bitcoin на холодному, тобто не підключеному до мережі гаманці, надійно до першої транзакції. Як безпечно відправляти гроші з холодного гаманця тема окремої статті.
 • Оновлюйте ПЗ свого гаманця - це допоможе запобігти деяким проблемам і розширить його функціонал.
 • У деяких онлайн-гаманцях є функція мультипідпису транзакції. Ви можете довірити комусь зі своїх близьких право другого підтвердження відправки коштів з гаманця. Якщо хакер заволодіє вашим приватним ключем він не зможе обнулити баланс.

І останнє. Подбайте, щоб ті, хто вам дорогий, могли отримати доступ до вашого гаманця, якщо вам вони вже не знадобляться. Ніхто не хоче думати про сумне, але краще перестрахуватися.

Висновок


Оскільки Bitcoin-адреса гаманця генерується випадково, теоретично можлива колізія. Тобто дві людини можуть створити однакові адреси, але ймовірність такого прецеденту мізерно мала.

Кількість можливих пар ключів ~ дорівнює 10^61 ступеня. Для порівняння кількість атомів Сонця дорівнює 10^57 ступеня. Комбінацій підпису для розшифровки секретного ключа більше, ніж можливих пар ключів. Втім, кожен хоч зараз може спробувати знайти закритий ключ до адреси за допомогою Vanitygen. Але врахуйте, приблизний термін підбору до 11 символів адреси близько 700 років, а до 12 вже 40000 років. Поки підписи і хеш-алгоритми хешування залишаються криптографічно сильними, а так буде завжди, шукати дубльовані адреси - безглузде заняття. Тому збереження особистих Bitcoin-активів залежить тільки від вас.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
В якій (географічно) частині України Ви постійно/здебільшого проживаєте?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах