Менше готівки - більше криптовалют

CryptoExplorer         Немає коментарів    
275 переглядів
Схоже на те, що починається справжня війна проти використання готівкових грошей, яка могла б допомогти поширенню криптовалют.

У Китаї Центральний банк готовий запустити власну цифрову валюту, чимось схожу на стейблкойн Libra від Facebook. Мета цього кроку - забезпечити ринок від вторгнення інших валют і плавний відхід від банкнот.

У деяких європейських країнах боротьба з готівкою стає одним з пріоритетів уряду. Зараз, за винятком деяких країн, наприклад, Швеції, де населення добровільно відмовилося від використання банкнот, у багатьох інших країнах, таких як Італія, для більшості платежів як і раніше використовуються готівкові гроші.

Причини цієї ініціативи відомі давно, це боротьба зі злочинною діяльністю, відмиванням грошей, ухиленням від сплати податків і незадекларованої роботою.

Банкноти - найменш відстежуваний спосіб платежів, адже паперові купюри передаються з рук в руки, що робить їх ідеальним способом відходу від контролю держави та правоохоронних органів.

У тій же Італії вступають в силу нові правила для моніторингу транзакцій тих, хто протягом місяця перемістив на свої рахунки понад €10 000.

Банки та інші фінансові установи будуть відправляти в підрозділ фінансової розвідки Банку Італії імена жителів, які перевищать цю межу, в результаті чого буде вирішуватися питання, чи починати розслідування за походженням цих грошей чи ні.

У країні навіть пропонувалося введення «податку на готівку», який буде застосовуватися до зняття банкнот в банкоматах.

Цілком можливо, що боротьба з готівкою може сприяти поширенню криптовалют, зокрема, анонімних криптовалют з високим рівнем конфіденційності.

Всупереч загальноприйнятій думці, той же Bitcoin не стимулюватиме утилізацію готівки. Це не повністю анонімна валюта, вже не кажучи про те, що біржі зобов'язують користувачів вказувати свою особистість.

Ці дії значно полегшують процес ідентифікації імен власників публічних адрес, використовуваних для відправки або отримання BTC при транзакціях на біржі.

Разом з тим існують криптовалюти з рівнями конфіденційності вищими, ніж у Bitcoin - Monero, Zcash або Grin.

У цих криптовалютах транзакції записуються і шифруються в публічному блокчейні, тому інформацію про суми і одержувачів/відправників отримати неможливо.

Отже, чим менше готівки використовується, тим більше підвищується ймовірність переходу на використання криптовалют з високим рівнем конфіденційності або Bitcoin, за умови роботи з ним на децентралізованих біржах.

Іншими словами, боротьба з паперовими грошима може виявитися свого роду «послугою», яку держави надають анонімній криптовалюті, оскільки анонімність, як і раніше, залишиться однією з головних потреб, незалежно від причин.

У цьому процесі ключову роль гратимуть фінансові посередники, наприклад, банки, що передають інформацію в муніципальні наглядові органи.

Як відомо, децентралізовані криптовалюти дозволяють позбутися від будь-яких посередників, унеможливлюючи отримання інформації про транзакції. Це не так просто, як багато хто може подумати, але принаймні можливо.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Популярні матеріали
Опитування
Яким пристроям для майнінгу криптовалют Ви надаєте перевагу?