Що таке IEO (Intial Exchange Offerings)

CryptoExplorer         Немає коментарів         IEO
248 переглядів
Первинне біржове розміщення/пропозиція (IEO) - це продаж токена, контрольована біржовою/торговою платформою. IEO доступні виключно для користувачів біржі, хоча деякі IEO можуть проходити на декількох біржах. Як і ICO, IEO дозволяють інвесторам отримувати нові криптовалюти (або токени), одночасно збираючи кошти для перспективних криптопроектів.

Багато хто в крипто-просторі називають «Первинне біржове розміщення» наступним кроком у розвитку ICO, так як ICO нерегульовані і багато з них виявилися аферами. Незважаючи на те, що ICO на основі обміну вже давно стали популярними, IEO почали набирати обертів тільки після запуску Binance Launchpad.

У 2019 вже відбулося більше 50 IEO, що залучило понад 159 млн. доларів, згідно з даними ICObench. IEO намагаються просувати тільки законні проекти, тому, що під загрозою може опинитися репутація біржі. Таким чином, процес перевірки є більш глибоким і далеко не кожна ідея отримує підтримку від платформи. Але біржові пропозиції доступні, що дозволяє майже будь-кому вільно брати участь і інвестувати (за винятком країн з регулюючими обмеженнями).

По суті, IEO - це ще один спосіб залучити різні криптовалютні стартапи через криптовалютний обмінник, який виступає в якості посередника. За допомогою біржі проектам вдається отримати значно більше зацікавленості і довіри. Після успішного IEO емітенти токенів платять за лістинг разом з узгодженою кількістю токенів за використання сервісів платформи IEO. Після цього токени з'являються на біржі, де інвестори можуть отримати миттєву ліквідність.

Характеристики первинних біржових пропозицій


Як і в ICO, в початкових біржових пропозиціях є обмежена кількість монет, пропонованих за фіксованою ціною, ліміти на мінімальні і максимальні обсяги, доступні для купівлі на одного користувача і інші обмеження, які різняться від проекту до проекту.

Однак, на відміну від токенів ICO, монети IEO створювалися ще до краудсейлу. До бірж звертаються через декілька днів або тижнів після IEO, що робить його більш зручним для інвесторів (миттєва ліквідність). Крім того, процес IEO, природно, включає в себе посередника (платформа IEO), якому довіряють управління коштами. Це також підвищує довіру інвесторів до проекту, якого не вистачає більшості ICO.

Плюси і мінуси IEO


По суті, IEO є вигідними через:

 • Підвищеного довіри інвесторів. Інвестори не мають справи з командою проекту IEO безпосередньо, а тільки з біржею, яка робить проект більш надійним і безпечним.
 • Емітенти токенів також виграють, оскільки платформи IEO керують усім, що пов'язане з правилами, такими як обов'язкові перевірки KYC/AML для кожного учасника.
 • Спрощений процес. Платформи IEO гарантують, що будь-хто, незалежно від його досвіду роботи в крипто-просторі, може легко внести свій вклад.
 • Гарантований обмінний лістинг.
 • Відсутність шахрайства. Проектні команди IEO не є ні анонімними, ні підробленими, тому вони не зникнуть після збору коштів.
 • Переваги для проектів, такі як посилений маркетинг за рахунок біржі, підвищення довіри, відкритості та інтересу до проекту.
 • Переваги для бірж, які отримують нових користувачів, що беруть участь в IEO.
 • Переваги для власників токенів біржі. Більшість платформ використовують IEO для підвищення цінності власного токена.

Однак IEO також мають і мінуси:

 • Незрозумілі правила і обмеження. Багато країн ввели обмеження або повністю заборонили ICO, що також може негативно позначитися на IEO - багато хто просто не бачать відмінностей.
 • Всі інвестори повинні дотримуватися AML/KYC. Спільнота криптовалют, як відомо, заповнена людьми, одержимими конфіденційністю, тому проходження процедури AML/KYC може викликати неприйняття громадськості.
 • Ринкові маніпуляції і концентрація монет. Більшість токенів IEO створюються заздалегідь, тому перед інвестуванням завжди слід перевіряти динаміку розподілу токенів. І команда проекту, і біржа IEO можуть тримати при собі невиправдано велику частину токенів, що може згодом призвести до маніпулювання ціною.
 • Обмежена кількість інвесторів. Від інвесторів надходило багато скарг на те, що не всім вдається купити токени під час IEO.
 • Боти. Існує стурбованість з приводу ботів, які можуть бути запрограмовані для участі в IEO і мають переваги перед звичайними інвесторами.

Як взяти участь в IEO


У певному сенсі, IEO полегшують участь середньо-статистичного користувача. На відміну від ICO, вам не потрібно відправляти кошти на розумний контракт, перевіряти адреси транзакцій або гарантувати, що у вашій транзакції достатньо зборів для своєчасної обробки. Типовий процес IEO виглядає наступним чином:

 • Знайдіть IEO, в яке ви хочете інвестувати.
 • Зареєструйтеся на біржі і підтвердіть свій аккаунт, пройшовши процедуру KYC/AML.
 • Перевірте які криптовалюти ви можете використовувати для участі в IEO, і внесіть їх на свій рахунок.
 • Дочекайтеся початку IEO і купіть токени.

Звичайно, процес може бути не таким простим, як описано тут, оскільки кожна платформа IEO має свої методи забезпечення справедливого процесу для всіх користувачів. Наприклад, Binance Launchpad представив метод розподілу токенів на основі лотереї для Matic Network IEO. Пам'ятайте, що кожне IEO має тенденцію розпродаватися досить швидко, тому будьте готові до миттєвого реагування коли прийде час.

Завершення


IEO є гарним способом для вигідного інвестування. Але не забудьте провести власне дослідження і самостійно вивчити проекти і їх ідеї. У менеджерів проектів і платформ IEO є стимул створити якомога більше галасу, щоб продати всі монети, тому важливо уважно поставитися до перевірки всієї технічної документації і прорахувати можливі ризики.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
Яким гаманцям для зберігання криптовалют Ви надаєте перевагу?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах