Криптовалюта Paxos Standard (PAX): огляд

CryptoExplorer         Немає коментарів         Paxos Standard
147 переглядів
Cтейблкойнами, прив'язаними до вартості фіатних валют, вже нікого не здивуєш. Але розробникам з Paxos Trust Company це вдалося - в минулому році вони випустили першу в світі регульовану криптовалюту, підкріплену американським доларом. Ми вирішили розібратися, чи відрізняється вона від інших доларових стейблкойнів (наприклад, USDT або TUSD), і чи варто інвесторам її використовувати.

Paxos Standard - криптодолар, схвалений державою


Трастова компанія Paxos працює на ринку з 2012 року, але на самому початку свого шляху мала справу виключно з фіатними активами. А вже в 2013-му в структурі підприємства з'явилася криптобіржа ItBit. Ще через 3 роки компанія отримала трастовий чартер з обмеженим призначенням від Департаменту фінансових послуг Нью-Йорка (NYDFS). Простіше кажучи, їй офіційно дозволили проводити операції з криптовалютами, зокрема токенізувати цінні папери, дорогоцінні метали та інші активи.

Повною мірою компанія скористалася отриманим дозволом в 2018-му році, створивши трастову платформу Paxos.com і пов'язану з нею криптовалюту Paxos Standard (PAX). Це utility-токен, запущений на базі Ethereum і прив'язаний до вартості американського долара.

За словами розробників, їх головна місія - створити шлюз між традиційною фінансовою системою і цифровою економікою майбутнього. Роль шлюзу виконує новоспечена платформа, а для конвертації фіатних валют в цифрові і навпаки використовується внутрішній токен. З огляду на дедалі частіші розмови про інтеграцію криптовалют в сектор реальної економіки і отримання ними легального статусу, задумка швидко знайшла відгук в суспільстві. Інвестори і трейдери почали масово закуповувати новий «криптодолар».

Як купити, зберігати і використовувати PAX


Нові стейблкойни часто стикаються з труднощами при виході на ринок - багато бірж просто не додають їх в свій лістинг. PAX ця доля оминула.

Криптовалюта представлена на 90+ біржах, на більшість з яких потрапила з ініціативи керівництва торгових майданчиків. Основні торги ведуться на BitZ (36% операцій, в парі з USDT), BitMart (20%, BTC), TOKOK (20%, BTC, ETH, LTC, USDT). Купити монети можна і на більш популярних біржах: Binance, OKEx, KuCoin, HitBTC, CoinEx. Правда, частка в загальних торгах у них незначна (менше 1%), а резервного фонду не завжди вистачає для великих операцій.

Придбати монети можна і на офіційному сайті. Для цього доведеться зареєструвати акаунт: підтвердити адресу електронної пошти, пройти верифікацію MFA і надати особисті дані, включаючи прописку і місце проживання. Щоб отримати токени, потрібно покласти на свій рахунок долари. Робиться це через вкладку "Deposit" в створеному особистому кабінеті. Щоб купити токени за криптовалюти, потрібно вибрати відповідну кнопку і слідувати спливаючим інструкціям.

Зберігати монети можна прямо в особистому кабінеті або в будь-якому криптогаманці з підтримкою ERC-20 (MyEtherWallet, Mist, ImToken, Ledger Nano S, Trezor).

За кожен токен користувач платить рівно $1. Комісій за конвертацію система не стягує, фіатні кошти зберігаються в великих американських банках, криптоактиви - на захищених холодних гаманцях. Коли користувач конвертує PAX назад в фіат, токени автоматично згоряють.

На даний момент криптовалюта використовується для:

  • миттєвих переказів по всьому світу (виключно через внутрішню платформу, зате без транзакційних комісій);
  • швидкої і вигідної конвертації фіатних і цифрових валют;
  • захисту прибутку з наявних активів від високої волатильності.

У майбутньому розробники планують додати функцію споживчих платежів і банківських переказів. Якщо все піде за планом, користувачі зможуть розраховуватися токенами за покупки і відправляти гроші за кордон, не втрачаючи частину суми на оплату банківських комісій. Природньо, ці моменти стосуються лише жителів США і країн, в яких вже є або будуть відкриватися офіси компанії. Трейдерам і інвесторам з інших регіонів залишається використовувати токени для фіксації прибутку в криптопортфелі. Подивимося, чи варто це робити і як ринок сприйняв нову монету.

Як і чому змінювалися ринкові показники PAX


Спочатку випуск стейблкойна був запланований на 10 вересня 2018 року. Але на ринку він з'явився лише 29 вересня, коли біржа Binance (яка, до речі, до цих пір інтенсивно підтримує проект) додала новачка в свій лістинг. Правда, в перші тижні торгів ціна не дотягувала до заявленого паритету і становила $0,99.

В середині жовтня вартість піднялася до $1,1 (історичний максимум), а ринкова капіталізація набрала 54 мільйони доларів. Пізніше курс знизився до $1,01 і зберігався на такому рівні аж до березня 2019 року. Капіталізація за цей період встигла вирости до 100 мільйонів.

Через технічні складнощі з врегулюванням паритету курс то підстрибував до $1,01-1,02, то опускався до $0,97 (історичний мінімум, зафіксований в квітні 2019-го). У червні розробникам нарешті вдалося вирівняти котирування, і з тих пір ціна становить рівно $1.

З огляду на, що мова йде про стейблкойн, різкі цінові скачки не мають значення при аналізі активу. Більш того, їх присутність буде вказувати на порушення паритету і, отже, невиконання розробниками даних обіцянок. Для інвесторів, які збираються працювати з PAX, пріоритетними є інші показники - ринкова капіталізація і добовий обсяг торгів.

  • Капіталізація продовжує зростати і на даний момент становить 230 мільйонів доларів (№33 у рейтингу CoinMarketCap). Цифра повністю відповідає кількості випущених монет.
  • Добовий обсяг торгів становить 330 мільйонів доларів - досить високий показник, як для альткойна, якому скоро виповниться рік.

Ринковий аналіз буде неповним без порівняння криптовалюти з головними конкурентами: Tether, USDCoin і TrueUSD. До рівня Tether з капіталізацією в 4 мільярди і добовим обсягом в 18 мільярдів монета ще не дотягує. Зате вона вже обігнала TrueUSD за першим показником (190 мільйонів проти 230) і USDCoin - по другому (200 мільйонів проти 330). Але чи означає це, що проект буде успішно розвиватися далі?

Криптовалюта Paxos Standard: плюси, мінуси, перспективи


Почнемо з очевидних переваг:

Легальний статус і підтримка з боку держави

Діяльність материнської компанії регулюється департаментом NYDFS і Американською комісією з цінних паперів SEC. Гроші вкладників лежать на захищених рахунках, а на випадок форс-мажору є обов'язкові резерви капіталу.

Правовий статус компанії і сильна команда допомогли їй зібрати інвестиції від великих венчурних фондів. Тільки Liberty City Ventures і RRE Ventures вклали в проект близько 65 мільйонів доларів. А до ради директорів увійшли відомі американські політики: Шейла Бейр (Голова Федеральної корпорації страхування депозитів) і Білл Бредлі (колишній сенатор США від штату Нью-Джерсі).

Прозора звітність

На відміну від Tether Limited, Paxos Trust Company щомісяця проводить аудити забезпечення резервів і публікує звіти на сайті. Перевірками займається відома американська компанія Withum.

Смарт-контракт, що забезпечує конвертацію і доларовий паритет, недавно був перевірений відразу трьома великими аудиторами: Nomic Labs, ChainSecurity і Exum. Їх представники заявили, що помилок або вразливостей не виявили.

Щоб бути максимально відкритими перед користувачами, розробники запустили Custody Service. Це сервіс, через який можна перевірити свій депозитарний рахунок, оцінити ефективність інвестиційного портфеля і навіть отримати інформацію про поточні ринкові ризики.

Запущені продукти і нові розробки

З недавніх пір на платформі функціонує новий токен, вартість якого прив'язана до золота. У найближчому майбутньому планується випуск і інших токенізованих активів.

Крім того, вже зараз ведуться фінальні роботи над Binance USD (BUSD). Це новий доларовий стейблкойн, створений спільно з Binance і призначений для полегшення фіатних розрахунків всередині біржі.

Ще один яскравий пункт в дорожній мапі - автоматизований сервіс для підвищення безпеки угод Post Trade. Він аналізує дані торгового контрагента, після чого прораховує можливі ризики і наслідки угоди. Поки що представлена лише демо-версія сервісу - для отримання доступу потрібно заповнити форму за посиланням вище.

Зручність для користувачів

Мало того, що вони можуть конвертувати цифрові і фіатні валюти в режимі 24/7. Так ще й не платять за це ніяких системних комісій.

Недоліки теж є, але в порівнянні з перевагами вони незначні:

  • молодість проекту;
  • відсутність унікальної технології;
  • застосування технології виключно в рамках материнської платформи.

Справедливо буде зауважити, що відсутність унікальності компенсується правовим статусом, а рішення двох інших пунктів - питання часу. Поки що всі фактори вказують на надійність, продуманість і довгостроковість проекту. Тим більше, його підтримують як американські політики, зацікавлені в легалізації крипторинку, так і звичайні користувачі, які отримали доступ до швидкого і безкоштовного конвертера. Вирішальну роль може зіграти підтримка з боку Binance та інших топових бірж.

Більшість експертів впевнені, що Paxos Standard - зручний і безпечний інструмент для фіксації прибутку в криптопортфелі. Багато хто припускає, що з часом він зможе змістити свого єдиного серйозного конкурента - Tether.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
В якій (географічно) частині України Ви постійно/здебільшого проживаєте?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах