Програмований інтернет вже на порозі! Огляд криптовалюти Noia Network

CryptoExplorer         Немає коментарів         Noia Network
269 переглядів
NOIA - це криптовалюта, яка є частиною проекту NOIA Network. Команда проекту провела обмежений IEO-токенсейл, доступний тільки корейській спільноті на біржі COBAK. Такий підхід пояснюється тим, що Південна Корея відіграє значиму роль у розвитку мережі NOIA на початковому етапі.

Проект NOIA Network націлений на створення децентралізованого програмованого інтернету. Це концепція, в якій новітні технології допоможуть змінити природу інтернету на краще. На думку команди, існуючий інтернет має ряд серйозних проблем, які здатний вирішити проект Noia Network.

Проблеми сучасного інтернету


Перш за все варто розуміти, що нинішній інтернет, яким ми його бачимо, утворювався абсолютно хаотичним і децентралізованим способом. В кінці 70-х регіональні військові і академічні мережі були об'єднані, утворивши таким чином ARPANET. По факту, це були просто численні комп'ютери з'єднані кабелем в одну мережу.

Однак, скоро після цього була реалізована початкова версія IP-протоколу, яка дозволила значно масштабувати мережу і підключати більше комп'ютерів. Далі в хід пішли телекомунікаційні технології з уже готовою кабельною інфраструктурою і до мережі змогли підключитися ще більше компаній, а також звичайних людей.

Всесвітня павутина розросталася вкрай швидко, і, в підсумку, вийшло так, що тисячі інтернет провайдерів з сотнями тисяч підключених комп'ютерів по всьому світу, утворили величезну кількість незалежних мереж. Але всі ці мережі створені і підключені по різному, що призвело до того, що вони сильно відрізняються розмірами, пропускною спроможністю, щільністю і відстанню між собою, а так само багатьма іншими параметрами. Таким чином, зростання було неузгодженим і фрагментація була невід'ємною частиною самої суті інтернету, що і визначило подальший розвиток інтернет протоколу.

Це все породило ряд проблем в поточному інтернет-середовищі. Перш за все, це слабка безпека, через застарілий BGP (протокол початкової маршрутизації), який був розроблений ще в далекому 1994 році і використовується донині. Він схильний до зломів, що призводить до порушення конфіденційності та безпеки даних. Так само, нинішній інтернет важко масштабувати і підтримувати.

Це призводить до колосальних витрат на технічне обслуговування, необхідне для забезпечення якісного сигналу. Крім того масштабованість не динамічна і слабка, а також вимагає участі декількох провайдерів.

Що пропонує проект NOIA Network


Розробники проекту Noia пропонують, як рішення, створити так званий - програмований інтернет. За запевненням команди, це дозволить отримувати доступ до всіх інтернет-маршрутизаторів, а, так само, за допомогою стандартних протоколів реалізувати програмовану мережу. В основу даного рішення, закладені наступні технології...

Протокол сегментної маршрутизації, який допомагає маршрутизаторам обробляти і розуміти інформацію про маршрутизацію в переданих пакетах, і потім діяти відповідно з отриманими даними. Даний протокол розробляється з 2014 року і вже використовується найбільшими компаніями в сфері IT, по типу Cisco і інших.

Протокол IPv6 - це найостанніша версія IP-протоколу, яка забезпечує ідентифікацію розташування комп'ютерів підключених до мережі. Так само, цей протокол розширює розмір пакетів і додає інформацію про користувацькі заголовки.

Наступна технологія - це комбінація SRv6, яка дозволяє додавати дані маршрутизації до кожного переданого пакету. Це утворює мережу, здатну до програмування на рівні пакетів.

Комбінація всіх цих технологій разом узятих, формує основу для створення мереж з незалежним управлінням.

Так само, розробники з Noia Network планують запустити децентралізовану транзитну інтернет-біржу Ditex. Використовуючи базу даних DLT, біржа DITEX буде місцем, де провайдери та центри обробки даних, зможуть купувати і продавати точки доступу до інтернету. Покупці отримають доступ до точок через обрані ноди, що дозволить використовувати технологію сегментної маршрутизації для відправки через них потоку трафіку.

Таким чином, DLT і сегментна маршрутизація роблять програмований інтернет реальною і життєздатною концепцією, яку найближчим часом хоче втілити команда проекту Noia Network.

Для чого потрібен токен NOIA


Команда випустила 1 млрд. токенів NOIA, які будуть використані як одиниця розрахунку, а, так само, в якості «транспорту» для додатків і служб, що працюють в програмованому інтернеті. Компанії зможуть оплачувати послуги, функції і трафік токенами NOIA. Звичайні користувачі отримають можливість прискорювати свій інтернет, за рахунок програмованої магістралі, оплачуючи Boost швидкості - токенами NOIA.

Крім цього в архітектуру Noia Network закладена система транзитних точок, або простіше кажучи власників нод, які займаються ретрансляцією трафіку, обслуговуючого служби і додатки в програмованому інтернеті. За це власники нод вже отримують винагороди токенами NOIA, пропорційно внесеному вкладу та кількості токенів в холді.

Де купити і зберігати токени NOIA


Токен NOIA торгується по 3 центи і має загальну ринкову капіталізацію в 1.3 млн. доларів. Обсяг торгів становить близько $2 000 000. В обігу зараз знаходиться всього 49 млн. токенів, в той час як загальна емісія 1 млрд. Купити токени NOIA можна на біржах KuCoin, HotBit і CoinExchange.

Найбільша ліквідність на біржі KuCoin, тому купувати краще там.

Так, як токени NOIA поки що функціонують в мережі Ethereum, то для зберігання підійде будь-який гаманець, який підтримує токени стандарту ERC20.

План розвитку проекту Noia Network


На офіційному сайті план розвитку проекту розписаний з початку 2019 року і до 2020. На поточний момент вже виконано багато роботи. Noia розпочала свою роботу, як розподілена пірингова мережа для доставки контенту, заснована на технології блокчейн. Команда змогла добитися відмінних результатів в цьому напрямку, їм вдалося залучити понад 5000 вузлів, з яких приблизно 300 вузлів в середньому, активні кожну секунду. Разом вони утворюють більше 25 ТБ вільного простору для зберігання даних і доставки контенту. Цим простором користувалися понад 150 сайтів.

В процесі роботи над даною мережею, інженери з команди Noia виявили безліч проблем з поточним інтернетом. Після чого було прийнято рішення про початок розробки програмованого інтернету, який здатний вирішити більшість цих проблем.

Зараз команда сфокусована на створенні програмованого інтернету. До кінця року, планується запустити майннет і смарт-контракти. Так само, розгорнути маркетплейс мережевих функцій і платформу NaaS. Також команда планує в цілому провести розширення мережі та додати підтримку плагінів для WordPress і Drupal.

Команда Noia Network


Що стосується команди, на сайті представлені 9 осіб, у всіх є профілі в LinkedIn. Судячи з інформації на сайті, це здебільшого інженери з Литви, які вже мають багатий досвід роботи над протоколами сегментної маршрутизації і створенням програмного забезпечення для визначення мереж. Плюсом команди є її публічність, багато учасників регулярно виступають на різних конференціях.

Domas Povilauskas - генеральний директор. Закінчив університет управління та економіки, отримавши ступінь бакалавра. Так само, отримав ступінь бакалавра в інституті міжнародних відносин і політології. Домас працював фінансовим аналітиком в компаніях, що займаються інвестиціями і управлінням активами. Таких, як Orion Securities і Value Square.

William B. Norton - головний технічний представник. Досвідчений фахівець в області інтернет технологій. Є автором книги «інтернет - пірингова гра: підключення до ядра інтернету». Крім цього Вільям був першим головою компанії NANOG в 1995-1998 році.

Jonas Simanavicius - технічний директор. Виступав з доповідями на найбільших економічних і фінансових конференціях по всьому світу. Джонас так само працював у відомому банку JPmorgan технологічним аналітиком і розробником додатків.

З іншими членами команди, можна ознайомиться на офіційному сайті.

Висновок


У висновку варто зазначити, що проект NOIA Network, це не чергове ICO з одними лише обіцянками. У Noia вже є робоча розподілена мережа для доставки контенту, яка налічує 9000 учасників і понад 5000 власників нод (вузлів). Зараз же проект зосередив сили, на втіленні в реальний продукт концепції програмованого інтернету.

Проект Noia Network привернув багато інституційних інвесторів, партнерів і фондів. Таких, як Blockwater Capital, invictus Capital, Block Crafters Capital, GatePool, Tomochain і ще багато інших компаній. З соціальною частиною теж все гаразд, в Твіттері 14 000 підписників, в Телеграм чаті більше 30 000 користувачів, і там і там активність на хорошому рівні.

В цілому проект виглядає досить цікаво і, на нашу думку, є перспективи до зростання, тим більше токен NOIA, як і більшість альтів лежить на дні. Однак, завжди враховуйте ризики і проводьте власний аналіз криптовалюти, в яку ви вирішили інвестувати свої кошти.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Популярні матеріали
Опитування
Яким пристроям для майнінгу криптовалют Ви надаєте перевагу?