Що таке криптовалюта Gram і навіщо вона потрібна

CryptoExplorer         Немає коментарів         Gram
97 переглядів
Незадовго перед відходом з адміністрації Вконтакте Павло Дуров представив нову систему для обміну миттєвими повідомленнями Telegram. Сервіс швидко набрав популярність і, до початку 2018 року, його послугами користувалися близько 200 мільйонів клієнтів. За допомогою Telegram можна не тільки пересилати текстові повідомлення і медіафайли, а й зберігати необмежений обсяг даних, вести мікроблог, і створювати ботів.

Досить довго месенджер Telegram фінансував особисто його творець. Але в 2018-тому Комісія з цінних паперів і бірж США отримала повідомлення про проведення ICO кампанії TON Issuer Inc. і Telegram Group Inc. Закритий збір коштів приніс розробникам 1 700 000 000 $, серед інвесторів були такі відомі особистості, як Роман Абрамович, один із засновників системи електронних платежів QIWI і співвласник WBD, Давид Якобашвілі.

Павло Дуров виклав у своєму бізнес-плані принцип роботи TON, яка є повнофункціональною даркнет-мережею з безліччю платних сервісів, від хмарного сховища до Proxy, для обходу блокування. TON розроблений на базі розподіленої системи і не залежить від постійного підключення до керуючих серверів. Мережа має багаторівневий захист від зовнішнього регулювання і власну блокчейн-мережу для здійснення фінансових операцій.

Що таке Gram


Gram - це внутрішній токен системи TON. В її мережі можна буде виконувати мільйон транзакцій в секунду, з дуже низьким комісійним збором. Звичайно, платформа TON не класична пірингова мережа, а скоріше мультиблокчейн. За своєю структурою вона ближче до Ripple або Dash, але значно перевершує їх по функціональності і швидкодії.

Основні програми Telegram Open Network:

  • Market - зведений каталог різних блокчей-проектів.
  • Біржа для розміщення рекламної продукції.
  • TON Storage - розподілена база даних з платним доступом до інформації.
  • TON Proxy - платна альтернатива аннонімайзеру Tor.
  • Payments - програма для виконання мікро-транзакцій.
  • DNS - сервіс, що підвищує читабельність розумних контрактів.

Якщо дати коротке визначення, що таке криптовалюта Дурова Gram простими словами, то можна сказати так: «Gram - це платіжний засіб для виконання миттєвих транзакцій між користувачами месенджера Telegram Open Network». Монетами Gram, так само, оплачуються всі послуги сервісів всередині мережі.

Давайте розберемося докладніше в особливості криптовалюти Gram. Як це працює і чи реально забезпечити таку швидкість проведення транзакцій.

Гілки блокчейну в мережі Gram контролюють ноди, або якщо сказати по-іншому, повні вузли мережі. У кожної ноди є свій сектор відповідальності, але при зростанні навантаження на один з вузлів, дані автоматично розподіляється дрібними частинами по всіх інших вузлах, оптимізуючи роботу системи. Такий принцип роботи Ton називається «Infinite Sharding».

Щоб транзакція була відправлена по найкоротшому шляху до потрібної ноди, система використовує прискорений варіант алгоритму «гіперкуба» за методологією Ральфа Меркле на хеш-кодах шард (Instant Hypercube Routing), що гарантує логарифмічне падіння швидкості. Це означає мінімальне зниження швидкості обробки даних, навіть якщо навантаження зросте в рази.

У сталих вже традиційними, однорангових мережах, будь-яка транзакція в блокчейні є незмінною, як би «висіченою в камені». Але платформа TON передбачає можливість виправлення записів в розподіленому реєстрі, якщо один з валідаторів надасть незаперечні докази, що цей конкретний блок не відповідає структурі блокчейну. Але при цьому потрібно, щоб всі ноди досягли консенсусу. І вже потім створюється особливий ремонтний блок, до якого включено хеш некоректного блоку. Виправлений блок не порушує послідовність ланцюжка, а являє собою надбудову до помилкового блоку, утворюючи двовимірну блокчейн мережу.


Усі наступні блоки ланцюжка, в яких нові транзакції були виконані на основі неправильної, так само підлягають виправленню і до них, відповідним чином, кріпляться коригувальні блоки. По суті, кожен виправлений блок хронологічно знаходяться в кінці блокчейну. Але виходить він не з крайнього блоку, який може бути цілком дійсним, а має відправною точкою коректований блок інформації.


З одного боку, в такій системі порушується одна з основних властивостей блокчейну, його незмінність, але, якщо під час транзакцій буде допущена помилка її завжди можна буде виправити.

Творець монети Ethereum, Віталік Бутерін, так само говорив в одному з інтерв'ю про можливе застосування шардінгу, для вирішення проблем масштабованості мережі після переходу на Ethereum 2.

У мережі TON користувачі можуть укладати смарт-контракти, не вдаючись до послуг кваліфікованих програмістів. Всі алгоритми запуску додатків зібрані в деревовидний каталог, що містить програмний продукт і метадані. Схему оплати легко прив'язати до виконання певних умов.

Звідки беруться монети


Генерація Gram, шляхом класичного майнінгу на відеокартах або азіках, не передбачена. Фактично майже всі, потрібні для першого етапу розвитку монети, Павлом Дуров вже створені. Частину з них розкупили великі інвестори, під час проведення закритого ICO, інші розміщені на балансі спеціального фонду. Після запуску мережі добувати криптовалюту Gram зможе тільки певна кількість валідаторів. Склад учасників POS-майнінгу буде щомісяця змінюватися, тобто одні вузли мережі передаватимуть право генерації монет іншим.

TON Reserve


Некомерційна організація TON Reserve виконує ту ж саму функцію в мережі Telegram Open Network, що і Центробанк у фінансовій системі держави - регулює вартість криптовалюти Gram щодо долара США. При падінні ціни TON Reserve автоматично викуповує Gram за фіксованою ціною, створюючи штучний дефіцит токенів в системі.

Але якщо ринковий курс злетить занадто високо, користувачам буде вигідніше купити монети в TON Reserve. Обсяг грошової маси знову збільшиться і ціна впаде до оптимальної.

При цьому ніколи не розпродаватиметься весь «федеральний резерв». Мінімум 10% токенів повинні залишатися на рахунках TON Foundation, для підтримки інфраструктури блокчейну в робочому стані.

Здавалося б, регулюючи вихід криптовалюти Gram, Павло Дуров і розробники знову порушують фундаментальний принципи роботи блокчейн-мережі, її повну децентралізацію. Але, по-перше, більша частина токенів буде продана інвесторам. А по-друге з ростом популярності проекту серйозно зросте роль незалежних валідаторів і тільки стабілізаційний фонд залишиться під контролем системи.

TON Reserve допоможе криптовалюті Gram благополучно пройти період становлення, захистивши від атак зловмисників та біржових спекуляцій. Згодом, число дрібних власників криптовалюти GRAM буде тільки зростати і «контрольний пакет акцій» виявиться в їхніх гаманцях.

Чим забезпечений Gram


Криптовалюта Gram, як і Bitcoin або Ethereum, не має прямого забезпечення фіатними грошима. У цьому її головна відмінність від Libra, скандально відомої монети Facebook. Вартість Gram визначатиме рівень попиту і пропозиції. З огляду на космічну швидкість обробки транзакцій, можливість укладення смарт контрактів і високу ступінь анонімності Telegram Open Network, ціна монети буде тільки рости.

Якщо звичайно, розробники зможуть провести запуск платформи, на що у них залишилося зовсім небагато часу. Або блокчейн почне функціонувати до 31.10.2019, або інвестори матимуть право вимагати повернення вкладених коштів.

Емісія Gram


Вже створено 5 000 000 000 токенів криптовалюти Gram. За оцінкою команди Павла Дурова, їх кількість буде зростати приблизно на 10 000 000 на рік, за рахунок PoS-майнінгу. З п'яти мільярдів 44% продані, 4% отримають в якості винагороди самі розробники. Решта монет поки залишаються в TON Reserve, який буде їх поступово реалізовувати за американські долари і євровалюту.

Як можна отримати монети


Отримати Gam можна тільки купивши токени після запуску мережі. Інших способів їх заробітку наразі не існує.

Як купити монети


На момент написання статті токени ще не вийшли у вільний продаж. За інформацією з офіційного сайту Telegram навіть венчурні фонди, купивши монету в ході закритого розпродажу, не отримали їх на свої рахунки. Ніхто не може продавати того, чого він фізично не має, якщо, звичайно, він не шахрай.

Біржі та обмінники


Китайська біржа LBank продає ф'ючерси, тобто попередні договори на поставку криптовалюти Gram в обмін на монети Ethereum. Поточний курс продажу 1 GRAMS/0.00560386 ETH (1.19 $). Принцип ф'ючерсної торгівлі простий: «Вранці гроші, а ввечері стільці. Але гроші вперед! »

Коли блокчейн TON буде запущений, ф'ючерси обміняють на реальні монети Gram в співвідношенні 1/1, але керівництво торгового майданчика знімає з себе будь-яку відповідальність за потенційні збитки покупців. Якщо криптовалюта GRAM зіскамиться, всі претензії потрібно адресувати команді Павла Дурова. При купівлі ф'ючерсів Gram будьте обережні, щоб не потрапити на фішингові сайти. Адреса біржі LBank: https://www.lbank.info

На платформі Xena Exchange, що спеціалізується на торгівлі деривативами, 21.09.19 з'явився лот на продаж 10 контрактів на поставку криптовалюти Gram за стейблкойн USDT.

Після запуску блокчейну TON криптовалюту Gram планують залістити Binance, Bitfinex і інші біржі, які працюють з традиційними грошима, а, можливо, практика продажу за ETH буде продовжена. Щоб бути в курсі подій слідкуйте за новинами.

На маловідомій криптоплатформі ZBcom продається криптовалюта OPENGRAM ... її тікер (GRAM) схожий на назву криптовалюти Дурова. Але, як пишуть самі розробники на офіційному сайті проекту: «The GRAM is not the TON of telegram». Тобто, це зовсім інша криптовалюта, не поспішайте радіти і купувати задешево (0,00006560 $) замість ф'ючерсів GRAMS.

Як правильно зберігати монети Telegram


Офіційний гаманець, в якому можна буде зберігати не тільки Gram, а й інші криптовалюти і звичайні гроші, поки недоступний. Щоб позбавити користувачів від необхідності інсталяції програми, він буде вбудований в обліковий запис. Для активації потрібно пройти верифікацію аккаунту. Особисті дані міститимуться на сервері в зашифрованому вигляді. Доступ до гаманця відкриває приватний ключ, що зберігається у власника. Розмір комісії за транзакції ще не оголошений.

Висновок


Ну ось тепер ви знаєте все про криптовалюту Дурова, по крайній мірі, в загальних рисах. Якщо хтось бажає більш детально ознайомитися з проектом, почитайте White Paper https://drive.google.com/file/d/1oaKoJDWvhtlvtQEuqxgfkUHcI5np1t5Q/view.

Більшу частину користувачів цікавить, коли ж з'явиться криптовалюта Gram. Дата виходу точно невідома, але мережа вже працює в тестовому режимі, значить, чекати залишилося недовго. Блокчейн-оглядач тестової мережі доступний на https://test.ton.org/testnet/last.

Якщо все написане в білому папері вдасться здійснити, то GRAM переверне не тільки криптоіндустрію, а й світову фінансову систему. Число користувачів Telegram в десятки разів, а команди інших блокчейн-мереж, і в першу чергу Ethereum, виявляться в ролі відстаючих в технологічних перегонах.

Як нещодавно заявив технічний директор TON Labs, Дмитро Горошевскій, в тестовій мережі Telegram вже запущено 100 повних вузлів. Ще ряд нод підтримує команда проекту. Незабаром публічна beta-версія набору інструментів для розробки додатків. І, як вже було сказано, крайній термін запуску повноцінної мережі Telegram Open Network намічений на 31 жовтня, інакше Павло Дуров зобов'язується повернути гроші інвесторам.

Провал сильно вдарить по його репутації, тому навряд чи таке можливо. Питання в тому наскільки буде реалізована основна ідея і які підводні камені виявляться в мережі TON після того, як вона почне працювати в штатному режимі. У будь-якому випадку очевидно, що відбувається новий виток розвитку блокчейн-технологій і дні традиційних валют вже пораховані.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
Яким гаманцям для зберігання криптовалют Ви надаєте перевагу?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах