Що таке Bitcoin Cash (BCH) і навіщо він потрібен

CryptoExplorer         Немає коментарів         Bitcoin Cash
101 перегляд
Одна з головних властивостей криптовалюти - незмінність ланцюжка блоків. Якщо після запуску блокчейн-проекту з'являються проблеми, які потребують радикальної корекції системи, то одним, з досить часто практикованих рішень, є поділ блокчейну на дві незалежні гілки. В результаті з'являється форк, тобто новий віртуальний актив, створений на базі того ж програмного коду, що і оригінальна криптомонета. Одним із прикладів цього є Bitcoin Cash (BCH) - це віртуальні гроші, що з'явилися після поділу ланцюжка блоків першої криптовалюти Bitcoin. Якщо спробувати пояснити, що таке Bitcoin Cash простими словами, то відповідь буде така: Bitcoin Cash це новий Bitcoin, якому збільшили обсяг блоку інформації і ввели новий алгоритм цифрового підпису. Навіщо знадобилося йти на такі заходи розглянемо трохи пізніше, а поки трохи історії.

Історія криптовалюти Bitcoin починається в далекому вже 1982 році, коли професор Девід Чаум заснував асоціацію криптографічних досліджень. Ним же була розроблена і представлена концепція цифрових платіжних систем. Уже через два роки Чаум засновує компанію електронних платежів DigiCash і намагається створити безпечну інтерннет-валюту. Але довести справу до кінця не вдалося і через декілька років компанія DigiCash оголосила про своє банкрутство. Проте, сама ідея отримала відгук і в 1998 році професор Нік Сабо спробував запустити децентралізовану платіжну мережу Bit Gold, що працює за технологією дуже схожою на блокчейн Bitcoin. Але і цей проект виявився невдалим. Минуло ще 10 років і нарешті 31 жовтня 2008 року була опублікована біла книга Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System, яка відкрила людству двері в епоху цифрових грошей.

Перший блок Bitcoin згенерований 3.01.2009, мережа росла і розвивалася в неї приходило все більше нових учасників. У 2017-му навантаження в системі так зросли, що для збільшення пропускної здатності розробники були змушені вживати кардинальних заходів. Був реалізований софтфорк Segregated Witness, мережа залишилася працювати в колишньому режимі, але змінилася структура зберігання даних і алгоритм перевірки транзакцій. З'явилися нові Segwit-адреси (що починаються з bc1). Це викликало труднощі при переказах на застарілі Bitcoin-клієнти, які не підтримують зміни в протоколі, проблему невдовзі вирішили. Але, деякі розробники мали свою точку зору на події, що відбуваються.

Один з членів команди Bitcoin, колишній співробітник Facebook, Аморі Січе, вирішив піти іншим шляхом. Разом з однодумцями, серед яких були такі відомі члени Bitcoin-спільноти, як Роджер Вер і Джихан Ву, вони провели на 478558-му блоці хардфорк мережі. Так з'явилася цифрова валюта Bitcoin Cash. При цьому, всі власники оригінального Bitcoin'у автоматично отримали нові монети на свій гаманець. У цьому огляді ми розповімо, що таке Bitcoin Cash, переваги і принципи роботи платформи в порівнянні з патріархом всіх криптовалют і прогнози аналітиків про майбутнє форку BCH.

Що таке Bitcoin Cash


І так, скажемо ще раз, що таке Bitcoin Cash. Це стабільно працююча система електронних платежів, що виконує дуже швидкі і недорогі перекази в криптовалюті. Переваги Bitcoin Cash перед Bitcoin'ом:

  • Висока швидкість обробки транзакцій. Пули Bitcoin Cash обробляють 100 операцій в секунду, а пули в мережі Bitcoin не більш трьох.
  • Низькі комісії (в середньому 0,000013 BCH).
  • Механізм захисту від стирання і повторного виконання переказів. Під сумою транзакції можна поставити окремий цифровий підпис для підвищення безпеки угоди.

Крім того, принцип роботи Bitcoin Cash дозволяє коригувати складність видобутку через кожні 6 блоків, а не через 2016, як у Bitcoin.

Монета отримала популярність і в кінці листопада 2017 року, коштувала вже 1000 $, а через місяць 4300 $. Така ціна довго не протрималася, але, тим не менше, валюта Bitcoin Cash входить в п'ятірку блокчейн-проектів з найвищим рівнем капіталізації, поряд з BTC, ETH, Ripple і LTC.
У 2018 році мережа Bitcoin Cash зазнала власного хард-форку. Крег Райт, який називає себе справжнім Сатоші Накамото, створив монету Bitcoin SV, а Роджер Вер і інші його прихильники продовжили роботу на старому ланцюжку. Їх криптовалюта стала називатися Bitcoin Cash ABC, але зберегла колишній тікер і користується великою довірою в блокчейн-спільноті і популярністю на біржах.

Причина створення монети, чому стався форк


Bitcoin Cash - це в першу чергу платіжний інструмент. Проведений весною 2019 року хардфорк, дозволив запровадити підписи Schnorr, які гарантують конфіденційність і ще більшого прискорення обробки транзакцій, повернути протокол Segwit і збільшити розмір блоку до рекордних 32 МБ.

За заявою розробників, тестування показало, що генерація Bitcoin Cash можлива і при гігабайтному розмірі блоку, а, імовірно, мережа могла б обробляти і терабайтні блоки інформації.
На відміну від інших блокчейн-проектів, програмісти Bitcoin Cash підняли максимальний розмір місткості блоку до рівня, що дозволяє обробляти в 32 рази більше переказів коштів, ніж було в мережі Bitcoin в періоди пікового навантаження.

Виходить, що проблеми масштабованості криптовалюти сильно перебільшені. Після виходу більш сучасного обчислювального обладнання, здатного вирішувати тераблоки, і розробки ПЗ всі переваги VISA, MASTERCARD та інших подібних до них платіжних систем розвіються як дим.

Звідки беруться монети Bitcoin Cash


Мережа Bitcoin Cash, як і оригінальний Bitcoin, працює за принципом Proof-of-Work. Майнери займаються обробкою транзакцій і забезпечують безпеку системи. Як це працює на практиці.

Слово майнінг є англіцизмом і, в буквальному сенсі, перекладається як видобуток копалин. Для обчислення хеш-суми блоку BCH необхідний спеціалізований пристрій на інтегральних схемах (ASIC). Азіки BCH - це електронні прилади, створені для єдиної мети генерації Bitcoin Cash і інших криптомонет алгоритму SHA-256. На цьому алгоритмі працює і оригінальний Bitcoin і BitcoinSV і ще 40 криптовалют.

Незважаючи на те, що останні моделі азіків мають потужність до 60 TH/s, для видобутку в соло-режимі одного пристрою недостатнього. Шахтарі об'єднуються в пули для колективного майнінгу. Загальна потужність мережі Bitcin Cash становить 1EH (ексахеш), що дорівнює приблизно 17 000 ASIC-майнерам останньої моделі, більш високу потужність має тільки мережа оригінального Bitcoin. При цьому майнінг BCH на ASIC-процесорах не поступається за прибутковістю видобутку BTC.

Децентралізація мережі BCH


У січні 2019 року сервер для колективного майнінгу btc.top зосередив під своїм контролем понад 51% потужності мережі BCH, що було прямою загрозою децентралізації, але проблему швидко вдалося вирішити. Проте, Bitcoin Cash, поки менш популярний ніж Bitcoin, буває, що майнери BCH обробляють блоки, які не перевищують 1-2 Мбайт.

Чим забезпечений Bitcoin Cash


Криптовалютні мережі, що працюють по протоколу POW (доказ роботи), використовують для забезпечення потужності майнінг-пули. Майнери, добуваючи віртуальні гроші Bitcoin Cash, створюють нові блоки і підтверджують транзакції. Таким чином, мережа децентралізованих платежів живе і розвивається.

Від кількості працюючих майнерів залежить і безпека системи, чим їх більше, тим рівномірніше розподіляється дохід і збільшується децентралізація. У пірингових мережах, в принципі, не може бути єдиного центру управління, як в банку. Працездатність блокчейн-проекту залежить виключно від майнерів, власників монет і програмістів.

Вартість криптовалюти визначається сукупністю попиту і пропозиції на біржах. Чим більше людей готові використовувати BCH як засіб платежу, тим вище вартість монети.
Складність рішення блоку змінюється в середньому через годину. Такий принцип роботи Bitcoin Cash, дозволяє підтримувати функціональність навіть при мінімальному хешрейті. Навіть, якщо в мережі залишаться всього 20-30 майнерів, транзакції все одно будуть оброблятися.

Емісія Bitcoin Cash


Емісією називається генерація нових криптомонет в тій чи іншій системі блокчейн. Оскільки Bitcoin Cash - це форк першої криптовалюти BTC, то і граничне число монет, що випускаються, у них повинно бути однаковим - 21 000 000. При цьому 15 000 000 з'явилися відразу ж після розгалуження, адже блокчейн BCH повністю копіює початковий ланцюжок блоків Bitcoin.

Винагорода майнерам становить 12,5 монет за кожний підписаний блок. Халвінг, тобто дворазове скорочення винагороди, в мережі Bitcoin Cash відбувається так само, як і в мережі Bitcoin (кожні 4 роки). За попередніми розрахунками, видобуток Bitcoin Cash завершиться через 15 років.

Але це зовсім не означає, що криптомайнерам буде більше нічим платити і мережа Bitcoin Cash впаде. За умови достатньої затребуваності криптовалюти, плата за транзакції буде приносити хороший прибуток.

Що можна купити за Bitcoin Cash


Криптовалюта BCH не тільки легко конвертується у фіатні гроші. Монети Bitcoin Cash приймають 1649 магазинів, кафе і ресторанів в різних точках земної кулі. Повний список ви знайдете в додатку для смартфонів Marco Coino.

Як купити Bitcoin Cash


Купити або обміняти Bitcoin Cash можна на торгових криптоплатформах в інтернеті. Вам знадобиться Bitcoin Cash-клієнт або мультивалютний гаманець, для розміщення куплених монет. Творці BCH не морочилися над розробкою власного гаманця, а вирішили використовувати Bitcoin.com, як основний варіант зберігання. Таке рішення дозволяє розмістити BTC і BCH в одному гаманці, що дуже зручно і трейдерам і майнерам.

Біржі та обмінники


Якщо ви не можете займатися видобутком Bitcoin Cash, то ви можете купити криптовалюту за фіат:

  • В інтернет-обмінниках;
  • На біржах;
  • У приватних осіб на торговому майданчику P2P LocalBitcoinCash.org.

Найпростіше, скористатися послугами обмінних пунктів. Щоб не нарватися на шахраїв, попередньо зайдіть на сайт моніторингу BestChange і виберіть надійний сервіс зі списку. Звертайте увагу як на графік Bitcoin Cash до долара або гривні, так і на мінімальну суму угоди.
На онлайн-біржах курс обміну може бути більш вигідним, але для придбання криптовалюти за традиційні гроші потрібно пройти верифікацію аккаунта. Для цього потрібно завантажити на сайт торгового майданчика сканокопіі документів, що підтверджують вашу особу та місце проживання. А також виписку з банківського рахунку, і потім чекати поки служба безпеки перевірить дані. Процедура займає від двох годин до двох діб, що не завжди зручно.

LocalBitcoinCash відрізняється від звичайної біржі тим, що ви домовляєтеся з контрагентом безпосередньо. Платформа P2P стежить за репутацією клієнтів, але все ж потрібно дотримуватися обережності і скрупульозно обговорювати умови угоди.

Як правильно зберігати Bitcoin Cash


Інформація про гаманець Bitcoin Cash міститься на офіційному сайті розробників https://www.bitcoincash.org/wallets.html. Крім оригінального Bitcoin-гаманця, пропонуються на вибір десктопні програми:

  • Electron Cash
  • Exodus
  • Bitpay
  • Badger Wallet

А також 10 мобільних додатків і паперові гаманці Cash Adress і WalletGenerator.net. Якщо ви вирішили використовувати паперовий варіант, скачайте додаток для генерації ключів і відкрийте файл index.html безпосередньо на комп'ютері. Обов'язково відключіть інтернет перед створенням гаманця. Роздрукуйте ключі на принтері і зберігайте в надійному місці. Для доступу до коштів ви можете скористатися інтерфейсом будь-якого Bitcoin-клієнта.

Існує чимало онлайн-сервісів і браузерних розширень для зберігання цифрових активів. Такі гаманці не відрізняються високою надійністю, тому їх немає в переліку офіційного сайту Bitcoin Cash. Ще менш надійним варіантом зберігання є депозити криптобірж.

Якщо ви маєте в своєму розпорядженні досить велику суму, купіть собі апаратний гаманець/сейф. Він представляє собою електронний девайс зі спеціальною програмою для захисту від хакерів. Так, ваші приватні ключі будуть у повній безпеці.

На завершення


Ми постаралися коротко розповісти вам все про Bitcoin Cash, мабуть єдиний вдалий форк першої криптовалюти. Незважаючи на численні критики, проект розвивається і у його розробників дуже амбітні плани. Дати точний прогноз Bitcoin Cash важко, все буде залежати від багатьох факторів.

В першу чергу через те, наскільки швидко буде підвищуватися цифрова грамотність населення. Переваги криптовалют перед фіатом очевидні і все більше людей користуються анонімними, безпечними і надійними блокчейн-транзакціями.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
Яким гаманцям для зберігання криптовалют Ви надаєте перевагу?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах