7 ознак криптопроекту, який приречений на провал

CryptoExplorer         Немає коментарів    
224 перегляди
Сьогодні існує доволі багато блокчейн-проектів, які вимагають уваги інвесторів. Звичайно, ця гра тільки починається, і зробити ставку на переможця не так просто, - зате завжди можна визначити, хто явно приречений на поразку. Ось сім ознак того, що криптовалютний проект буде відставати від ринку. Не дозволяйте вашим емоціям втручатися в оцінку цих факторів. Якщо у проекту виявилися одна-дві ознаки з цього списку, це ще не привід бити на сполох, але якщо їх виявилося 4 або 5, це явно поганий знак.

1. Нездатність з самого початку дотримуватися таймлайну


Це ознака некомпетентності. Якщо вже на ранніх етапах реалізації проекту команді доводиться переносити цілі і міняти дорожню мапу, це ні про що хороше не говорить. Навіть якщо до цього моменту зроблено вже чимало, відставання від графіку має насторожувати, - тим більше, якщо проект існує всього пару місяців.

У компанії можуть бути харизматичні засновники і талановита команда, але відставання від графіку на ранніх етапах говорить лише про одне: некомпетентність.

Це не обов'язково означає, що криптовалюту негайно потрібно продати, але безумовно робить її менш підходящим об'єктом довгострокових вкладень.

2. Неузгодженість в позиціях керівництва


Те, що блокчейн - децентралізована технологія, ще не означає, що можна обійтися зовсім без керівництва. Його структура може відрізнятися від традиційних моделей, але хтось повинен нести відповідальність за проект, як за власне дітище.

Завдяки децентралізації у кожного криптовалютного проекту може бути безліч осіб і голосів, але якщо ви помітили розбіжність у думках серед керівництва, значить, щось пішло не так. Все може початися з дрібниць, на зразок суперечок про те, скільки часу займе вирішення конкретного завдання. Мова, звичайно, не йде про випадки, коли хтось із менеджерів виявляється недостатньо поінформований; головний привід насторожитися - розбіжність думок серед засновників або ключових членів команди. Це ознака конфлікту, який назріває.

Якщо розбіжність швидко усувається, на неї можна не звертати уваги, але якщо подібні ситуації виникають регулярно або затягуються надовго, це привід бити на сполох.

3. Небажання відповідати на важливі запитання


Є багато способів відповісти на запитання, і один з них - ухилення від відповіді. Вибираючи розпливчасті формулювання, можна переконати слухача, що надана вами інформація актуальна і достатня, так і не сказавши нічого по суті. Коли засновники і керівники проектів ухиляються від важливих запитань, це ознака скритності, а скритність - безумовно не краща властивість, якщо мова йде про децентралізований проект.

Якщо запитання тривіальне або стосується довгострокових перспектив, розпливчаста відповідь цілком прийнятна. У всіх інших випадках це поганий знак. Якщо людина, якій поставили запитання, дійсно не знає відповіді, вона повинна чесно про це попередити.

Інвестувати в децентралізований проект, у якого є секрети, - все одно що купувати iPhone, за яким не можна подзвонити.

4. Наявність занадто великої кількості умов для успішного здійснення проекту


Якщо для успішного втілення проекту потрібно, щоб 80% завдань були реалізовані в точній відповідності з задумкою, це поганий знак - він говорить про невдалу бізнес-модель. Чим більше факторів визначають успіх, тим вища ймовірність провалу.

Життя непередбачуване; обставини змінюються стрімко. Якщо у проекту немає істотного «запасу міцності», майже напевно в якийсь момент щось піде не так.

Якщо ви розумієте, що всього одна дрібниця може виявитися критичним фактором для успіху проекту, краще триматися подалі.

5. Слабка спільнота


Багато проектів мріють залучити велику спільноту, щоб полегшити собі залучення коштів, але коли виникають проблеми, вона перестає бути цінним активом.

Крім того, велика аудиторія не обов'язково буде згуртованою. Важливо, щоб в спільноті переважали не спекулянти, а люди, щиро впевнені в успіху проекту. Наприклад, якщо компанія працює в сфері охорони здоров'я, варто звернути увагу, яку частину спільноти складають лікарі та інші фахівці з тієї ж галузі.

Відсутність сильної аудиторії сильно знижує шанси проекту на повсюдне прийняття, а без цього навряд чи можна міркувати про успіх.

Пам'ятайте: ваша мета як інвестора - приєднатися до переможців, а не надихнути тих, хто програв. Залиште натхнення великим фондам і корпораціям.

6. Вже існуючий успішний централізований аналог


Один популярний експерт нерідко говорить, що більшість криптовалютних проектів нікому не потрібні, тому що їм далеко до конкуренції з централізованими рішеннями. Це вагомий аргумент. Якщо з проблемою вдається успішно впоратися за допомогою централізованих механізмів, до блокчейн-рішення будуть пред'являтися свідомо більш високі вимоги. Достатньо невеликого розчарування публіки, щоб довіра до проекту впала, а його токени знецінилися.

Який сенс шукати централізоване рішення, якщо централізовані аналоги цілком успішні? Критикувати і висміювати слабкі сторони централізованої модель може хто завгодно, але чи можете ви самі претендувати на подібний успіх?

Остерігайтеся проектів, які уникають цих запитань, - або, принаймні, будьте гранично обережні.

7. Різка зміна правил участі


Здається, що це дрібниця, але на ділі це дуже поганий знак. Коли проект по-справжньому децентралізований, ніхто не може просто взяти і ні з того ні з сього змінити правила. Якщо таке відбувається з децентралізованим проектом, це говорить про те, що не дуже-то він децентралізований. А значить, вам продали кота в мішку.

Зміна правил участі без консенсусу - різновид брехні. Це може бути ненавмисна брехня, але це все одно брехня. Консенсус - основа децентралізації. Ніхто не може зобов'язати учасників дотримуватися правил, які не вказані в White Paper. І, навіть якщо це сталося по відношенню до будь-якої дрібниці, не можна гарантувати, що в майбутньому зміни не торкнуться дійсно важливих речей.

Наостанок


Наостанок нагадаємо, що це лише ознаки і нічого більше. Керівники проекту можуть помітити ці ознаки і усунути проблему перш, ніж вона дасть про себе знати. В іншому випадку проект ризикує опинитися розчаруванням - і це дійсно сумно, якщо згадати, що ми живемо в епоху розквіту криптовалют.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
Яким пристроям для майнінгу криптовалют Ви надаєте перевагу?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах