Що таке криптовалюта Ripple: особливості і переваги

CryptoExplorer         Немає коментарів         Ripple
94 перегляди
Ripple - це децентралізована криптовалюта, яка свого часу створювалася як доповнення до Bitcoin, але не як пряма конкуруюча валюта. У перекладі на українську мову криптовалюта Ripple означає «пульсація», тобто при створенні даної валюти передбачалося, що вона буде сприяти розвитку екосистеми в цілому. Фахівці стверджують, що Ripple - це однорангова система зі суворо диференційованим реєстром, однак, незважаючи на зовнішню схожість з Bitcoin, ця криптовалюта має декілька принципових відмінностей.

Хто створив Ripple


Історія криптовалюти Ripple починається з 2004 року, в той час, коли програміст на ім'я Фуггер поставив собі за мету створення нової платіжної системи Ripplepay. Розробка цієї системи викликала невеликі труднощі на самому старті створення, проте, вже до 2005 року велика частина роботи була завершена, а Ripplepay побачила своїх перших клієнтів.

У 2005 році системі було дано не найвдаліший старт, тому її розробки продовжилися аж до 2011 року. Тільки через 6 років після запуску первісної версії розробники зважилися знову запустити децентралізовану мережу. Однією з відмінних її особливостей було те, що в ній практично повністю був відсутній майнінг, тобто добувати монету було неможливо. Ще однією відмінною особливістю криптовалюти Ripple є те, що швидкість транзакцій значно вища, ніж у знаменитого Bitcoin.

У стартовому 2011 році до команди Фуггера приєднується програміст Кріс Ларсен, якому надалі передадуть крісло директора компанії Ripple Labs. Варто окремо сказати, що саме в 2011 році Фуггер і Ларсен задумали створити власну криптовалюту, тому як в 2004 році ще навіть не йшлося про таке поняття, як криптографічна валюта. Спочатку Фуггер хотів створити єдину глобальну систему, в якій можна було б проводити безкоштовні платежі. Як тільки така задумка реалізувалася, всередині системи з'явилася власна розрахункова одиниця, яку пізніше і назвали криптовалютою XRP.

Окремої уваги вартий той факт, що рік тому на базі Ripple Labs була створена компанія під назвою OpenCoins, яка додатково сприяла розкручуванню не тільки системи на майданчиках в інтернеті, але і поширенню криптовалюти XRP. Розробники навіть зважилися на створення спеціального додатка для смартфонів, щоб користувачам було легше здійснювати транзакції з монетою Ripple.

У чому полягають переваги криптовалюти Ripple


У монети є досить багато переваг, але основними з них є такі переваги криптовалюти:

 • Криптовалюта Ripple володіє найвищою швидкістю проведення транзакцій. Окрім неї, в даний час, не існує жодної системи або іншої валюти, яка могла б навіть зрівнятися за своїми показниками з Ripple.
 • У Ripple є високий рівень захисту не тільки від хакерських, але і кібератак, що спочатку має на увазі неможливість або хоча б низьку ймовірність злому або іншого незаконного придбання монет.
 • Монети Ripple не схильні до інфляції. Це досягається тим, що нові монети створюються в тому ж обсязі, в якому йдуть з обігу старі.
 • Комісія за транзакції мінімальна, якщо порівнювати плату за транзакції з іншими криптовалютами.
 • Всередині системи можна обмінювати не тільки валюти, але і цінності.
 • Можливість після заявки на транзакцію відредагувати її або зовсім скасувати.

У чому полягають недоліки криптовалюти Ripple


Основним недоліком системи є її монополізація, тобто компанія Ripple Labs володіє приблизно 65% всіх присутніх в системі монет, звідки з'являється можливість маніпулювання курсами валюти. Крім того, розробники системи мають право вирішувати, скільки в даний час знаходиться монет в обігу, скільки необхідно додати і скільки - прибрати.

З цієї причини для власників і користувачів монети те чи інше рішення розробників може як зіграти на руку, так і створити труднощі.

Технічна частина


На сьогоднішній момент Ripple є не просто платіжної монетою, а специфічною технологією, до якої почали придивлятися банки всього світу. Серед базових особливостей криптовалюти можна назвати наступні аспекти:

 • Вихідний код протоколу Ripple є відкритим, а проведені транзакції є повністю анонімними;
 • Максимальна кількість монет - 100 млрд, що заздалегідь запобігає їх знеціненню, так як більше випускати розробники не мають наміру;
 • Щоб гаманець Ripple вважався активним, на його рахунку повинно бути не менше 20 XRP;
 • За одну транзакцію необхідно заплатити 0.00001 XRP, які відразу ж списуються з гаманця відправника і згоряють;
 • Кожну монету користувач може розділити на кілька частин, які називаються «Дроп»;
 • Час, протягом якого користувач може переконатися, що транзакція пройшла успішно, досягає максимум 4 секунд. Для порівняння у Bitcoin - це кілька годин, а у Ethereum - кілька хвилин;
 • Криптовалюту Ripple можна конвертувати в інші криптовалюти, а також в усі валюти світу.

На думку більшості експертів, криптовалюта Ripple є найбільш перспективною цифровий валютою, з якою в майбутньому можна буде взаємодіяти не тільки фізичним, але і юридичним особам.

Курс Ripple до долара


Вперше можна було придбати криптовалюту Ripple в 2013 році, коли курс до долара становив всього 0,0059 $. Після старту вартість даної валюти почала поступово набирати обертів і до кінця 2018 року стала коштувати 3,65 $ за 1 XRP. В даний час вартість становить 0,25 $ за 1 xrp (актуальні цифри на 30.09.2019).

Чим забезпечений Ripple


Коли мова йде про забезпеченість криптовалюти, маються на увазі причини її капіталізації. Монета Ripple, як і компанія Ripple Labs, має перевагу, якої позбавлена більшість криптовалют сучасності, - вона має довіру банків.

Серед основних подій, які на це вплинули, можна виділити наступні:

 • Перша половина 2016 року. Проект компанії уклав контракт з 42 східними банками, після чого в неї було залучено близько 55 млн. доларів
 • Друга половина 2016 року. Приєднання Uber і GoDaddy до даної компанії
 • Початок 2017 року. У компанії є ліцензія на ведення криптовалютних операцій, а також дозвіл на розрахунок монетами Ripple в банках

Фактично, цінність монет цієї криптовалюти підтримується тим, що більшість банків прийняли її за реальну грошову одиницю, тому користувачі завжди зможуть обміняти її на будь-яку іншу валюту. З цієї причини монета Ripple - це не просто цифрова валюта, а й практично визнаний засіб платежу, надійність якої забезпечена її вільною конвертацією.

У чому різниця між Bitcoin і XRP


Між Bitcoin і Ripple є кілька базових відмінностей, незважаючи на те, що зовні вони можуть бути схожі. До відмінностей між заданими криптовалютми можна віднести наступні моменти:

 • Bitcoin є децентралізованою мережею, в основі якої лежить блокчейн, тобто база даних. Bitcoin'и зберігаються на певних гаманцях і не мають загального сервера. Ripple не є криптовалютою в чистому вигляді, так як вона являє собою платформу, яка обслуговує транзакції і протоколи з відкритим первинним кодом. Ripple займається переважно здійсненням міжбанківських угод.
 • Добувати, тобто майнити Bitcoin можна, тоді як така можливість щодо Ripple практично повністю відсутня.
 • Скасувати транзакцію, виконану в Bitcoin, неможливо, а ось в Ripple - цілком реально.
 • Комісія в момент здійснення транзакції у Ripple фіксована, тоді як при здійсненні операції в Bitcoin все залежить від суми.
 • У момент здійснення транзакції Bitcoin ви можете використовувати тільки Bitcoin'и, а якщо угода відбувається за допомогою Ripple, то є можливість переказати в інші валюти зазначену суму.
 • У секунду число транзакцій в Ripple досягають 1500, тоді як в Bitcoin - тільки 4-15.
 • При наявності достатньої потужності комп'ютерної системи Bitcoin можна підробити, тоді як XRP повністю захищений від ризику підробки.
 • Відносно Bitcoin можливість взаємодії зі світовими банками мінімальна, тоді як Ripple цілеспрямовано створювався для роботи з компаніями і банками.
 • Коли відбувається транзакція в Bitcoin, то анонімність відправника гарантована. В даний час Ripple цим похвалитися не можуть.

Чи можливо майнити Ripple


Незважаючи на те, що безпосередньо майнінг Ripple неможливий в даний час, досвідчені програмісти знайшли непрямий спосіб добути монети даної криптовалюти.

Користувачеві необхідно добути будь-яку з можливих криптовалют, після чого він її відразу ж переводить в Ripple. Для того, щоб взяти участь в такому майнінгу, необхідно зареєструватися на торговому майданчику, а також придбати хмарні потужності. Як тільки все пройде успішно, сервіс відразу ж відкриє доступ до видобутку криптовалют, причому вам відразу ж буде надана можливість переказу однієї криптовалюти в іншу. В даному випадку при майнінгу Ripple необхідно розрахувати, яка в даний час криптовалюта найбільш ефективна для видобутку, а потім вже сміливо трансформувати її в Ripple.

Що можна купити за Ripple


За монети Ripple користувач може придбати будь-які товари, що знаходяться в мережі інтернет, будь-то якась дрібна побутова річ або ж велика ділова угода.

Валюта Ripple взаємодіє з різними майданчиками, користувачеві досить переконатися, що магазин, в якому буде придбано товар, приймає до оплати дану криптовалюту. Використання монет дозволяє здійснювати операції за кордоном, а придбання обмежених товарів стає в рази легшим.

Як купити Ripple


Купівля Ripple здійснюється за допомогою спеціалізованих сервісів, які називаються біржі або обмінники.

Біржі та обмінники Ripple


Купити монету можна декількома способами:

На біржах криптовалют. На біржі є можливість придбати криптовалюту Ripple на свій біржовий гаманець. Серед найнадійніших і популярних можна назвати наступні:

 • Біржа Kuna, де можна купити Ripple за гривні, розплачуючись банківською картою або за допомогою інших платіжних систем;
 • Біржа Binance, де можна обміняти на Ripple не тільки світові валюти, але і Bitcoin.

Спеціальні обмінники. Для здійснення конвертації необхідно спочатку створити гаманець, на який надійдуть монети. Серед обмінників найбільш надійним є наступні:

 • Baksman;
 • Xchange;
 • Prostocash.

Для початку потрібно заповнити реєстраційну форму з логіном і гаслом, після чого на електронну пошту прийде лист з підтвердженням реєстрації. Після цієї операції з'явиться можливість обміняти певну криптовалюту на криптовалюту Ripple.

Як правильно зберігати монети Ripple (XRP)


Для того, щоб створити гаманець Ripple, необхідно зайти на офіційний сайт і ввести свої реєстраційні дані, після чого вам видається індивідуальний ключ, завдяки якому ви зможете здійснювати транзакції.

Офіційний гаманець Ripple дозволяє користувачеві купувати монети, а також витрачати їх на ті чи інші цілі. Програмний гаманець в даному випадку забезпечує зберігання ваших секретних ключів на конкретному пристрої (комп'ютері, планшеті) або в пам'яті, коли немає сполучення з апаратним гаманцем.

Існує декілька грамотних способів зберігання монет на електронних гаманцях:

 • Холодне зберігання, коли ви бачите сенс в довгостроковому збереженні коштів «до кращих часів», а також маєте власний приватний ключ;
 • Апаратний гаманець, який дозволить вам керувати вашими накопиченнями і здійснювати транзакції з різних пристроїв за допомогою індивідуального ключа;
 • Онлайн-гаманець, доступ до якого є ще в іншого користувача, який є вашою довіреною особою.

Перед тим, як вибирати онлайн-гаманець, обов'язково перевірте, наскільки захищене ваше з'єднання. Найкращим вибором буде придбання приватного ключа на один конкретний пристрій, оскільки це забезпечить безпеку ваших операцій.

Висновки і прогнози


Останні Ripple-новини говорять про те, що дана криптовалюта в найближчому майбутньому буде тільки зміцнювати свої позиції. Рівень довіри банків поступово зростає по відношенню до компанії Ripple Labs.

Як свідчать дані прогнозу на 2020 рік, вартість монети Ripple може досягти 8-9 доларів. Фахівці фінансового сектора впевнені, що навіть в разі виникнення форс-мажорних обставин у користувачів Ripple немає приводів для хвилювання. Криптовалюта з великою ймовірністю не тільки збереже свої позиції, але і стрімко піде вгору.

Якщо говорити про прогноз на 2025 рік, то на довгострокову перспективу стверджувати стабільність криптовалюти Ripple досить складно, оскільки протягом наведеного часу можуть вступити в силу різні обставини. У тому випадку, якщо компанія продовжить розвиватися в тому ключі, в якому вона веде свою діяльність зараз, то протягом наступних кількох років не тільки підвищиться курс криптовалюти, але і виросте її значимість в банківській сфері. Таким чином, можна зробити висновок, що Ripple є надійним засобом платежу і вигідною валютою для вкладень на довгострокову перспективу.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
Яким пристроям для майнінгу криптовалют Ви надаєте перевагу?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах