Як зникнути з Мережі: основи криптовалютної конфіденційності

CryptoExplorer         Немає коментарів    
574 перегляди
Що інвестори і користувачі криптовалют повинні знати про анонімність і конфіденційність.

Прозорість - одна з найбільш примітних особливостей криптоактивів. Увага до прозорості сходить до Сатоші Накамото, який описав своє творіння як таке, що має постійну і публічну історію володіння. Ця глибока відмінність від традиційних фінансових системи робить захист інформації про власників криптовалют нагальною проблемою, яка потребує всебічного обговорення і вирішення. Інвестори-новачки повинні знати про свої можливості і розбиратися в специфіці криптоактивів.

Ніякої надії на конфіденційність


У сучасному житті ми не чекаємо захисту наших особистих даних ні від влади, ні від корпорацій, ні від громадських організацій. Це означає, що ми повинні взяти цю задачу в свої руки, проявляти ініціативу і знаходити рішення, які захищають наші права. Саме цю мету переслідував Сатоші Накамото, розробляючи технологію блокчейну - її ми використовуємо і розвиваємо донині.

Сьогодні особливо складно забезпечити конфіденційність в інтернеті і при фінансових онлайн-операціях. У вихідному дизайні блокчейну конфіденційність підтримується криптографією - всі дані підписуються анонімними відкритими ключами.

До недавнього часу такий устрій дозволяв розробляти системи, що захищають інтереси організацій. Одним з найбільш показових прикладів стала Wikileaks, яка змогла продовжити збір коштів навіть після того, як уряди постаралися перешкодити їй приймати пожертвування в традиційних валютах.

Спочатку ця вбудована анонімність здавалася відмінним способом забезпечити фінансову конфіденційність для тих, хто хотів використовувати засновані на блокчейні криптовалюти по типу Bitcoin.

На жаль, бочка меду не обійшлася без ложки дьогтю: так, анонімність існує, але не варто забувати і про абсолютну прозорість. Людина з достатніми технічними знаннями може легко простежити шлях будь-якого Bitcoin'а і будь-яку транзакцію з криптовалютами. Зловмисники можуть використовувати цю інформацію в своїх інтересах.

Не настільки анонімний, як хотілося б


На жаль, виявилося досить легко зв'язати конкретних людей з транзакціями Bitcoin. Дані з блокчейну можна проаналізувати і зібрати на їх основі деяку особисту інформацію. В чужих руках це може привести до катастрофічних наслідків. У сучасному світі, де методи вивчення адрес Bitcoin можуть позбавити користувачів анонімності, розумно вважати, що ці адреси можуть бути (або вже) скомпрометовані в будь-який момент.

Цей недолік має найсерйозніші наслідки. У Східній Європі і Росії все частіше відзначаються випадки фінансового тероризму, крадіжки і навіть викрадення людей - наприклад, творця криптовалюти Prism пограбували на 300 BTC, попутно побивши і накачавши наркотиками.

Очевидно, що назріла необхідність в розробці більш, ніж одного заходу щодо захисту анонімності і конфіденційності користувачів криптовалют. Навіть найпростіші кроки, такі як використання маскувальників IP-адрес, на кшталт Tor або Dandelion, дозволять відв'язати гаманець користувача від його IP-адреси. Іншими словами, ще багато чого належить зробити, щоб забезпечити справжню конфіденційність користувачів криптовалют.

Як щодо анонімних криптовалют?


Часто для вирішення цих проблем пропонують скористатися анонімними криптовалютами. Однак це нерідко призводить до додаткових проблем - такі криптовалюти часто звинувачують у сприянні незаконній діяльності. Досить згадати поширену помилку про те, що криптовалюта використовуються виключно для відмивання грошей, не кажучи вже про гучну справу Silk Road, в якій Bitcoin зіграв значну роль. Неважливо, наскільки перебільшений взаємозв'язок криптовалют і протизаконної діяльності - зараз вона твердо закріпилася в свідомості людей.

Анонімні монети навіть стали об'єктом атаки деяких країн. Наприклад, Агентство з фінансової безпеки Японії заборонило використовувати будь-які криптоактиви з вбудованою анонімністю. Таким способом воно вирішило розправитися з тими, хто використовує такі монети для незаконної діяльності. Швидше за все, цей крок призведе до того, що такі криптовалюти просто підуть в глибоке підпілля, де уряд не зможе контролювати їх обіг.

Влади дійсно не можуть безпосередньо регулювати цифрові валюти. Однак вони здатні ускладнити їх використання громадянами своїх країн. Закони про боротьбу з відмиванням грошей і збір відомостей про клієнтів, які примушують користувачів реєструватися і надавати особисті дані, позбавляють фінансової конфіденційності всіх: як зловмисників, так і чесних людей.

Право на конфіденційність поширюється на криптосферу


У нас є право на фінансову анонімність. Ми очікуємо захисту персональної інформації від традиційних фінансових інститутів, і немає нічого, що вказувало б, що це право не поширюється на криптосферу. На жаль, сьогодні цивільні права піддаються атаці навіть в країнах, в яких вони раніше ретельно оберігалися. Втрата права на недоторканність приватного життя може мати глобальні плачевні наслідки - аж до дискримінації.

Уявіть собі, що живете в світі, де транзакції в блокчейні регулярно аналізуються в пошуках історії ваших угод. Чи хочете ви, щоб сторонні знали про покупку таких делікатних речей, як контрацептиви або препарати для лікування хронічних захворювань?

Авторитарні режими зможуть використовувати цю інформацію для своїх непорядних цілей - досить подивитися на систему «соціального кредиту», яка впроваджується в Китаї. Вона дозволяє обмежувати свободу пересування людини, якщо вона не відповідає якимось «соціальним стандартам», встановленими владою.

Влада і фінансовий контроль


Уряд в будь-який момент може захопити контроль над вашими фінансовими активами без будь-якої згоди. Ця його здатність простягається за межі фіатних валют - цифрові валюти також можуть бути конфісковані, і це вже траплялося. Як правило, це було пов'язано з незаконною діяльністю, проте всі ми знаємо, що влада може чинити так незалежно від того, наскільки їх дії виправдані. Уряди постійно користуються цією можливістю. Наприклад, в 2013-му Кіпр вилучив десяту частину коштів з усіх приватних банківських рахунків в країні в рамках заходів жорсткої економії. Банки в Великобританії заморожували певні рахунки за розпорядженням влади - нібито їх власники перебували в країні незаконно, і це повинно було змусити їх виїхати. Найважливіше те, що, приймаючи ці рішення, влади ні перед ким не звітують. У цей момент в гру вступає фінансова конфіденційність, і саме тому вона настільки важлива. Справжня фінансова анонімність дозволяє чинити опір гнобленню подібного роду. Збереження конфіденційності криптовалютних активів і запобігання їх відстеженню значно просуне захист наших громадянських прав і запобіжить необмеженому фінансовому контролю з боку влади.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Популярні матеріали
Опитування
В якій (географічно) частині України Ви постійно/здебільшого проживаєте?