Докладний огляд криптовалюти Litecoin

CryptoExplorer         Немає коментарів         Litecoin
119 переглядів

Що таке Litecoin


Litecoin - це альтернативна криптографічна валюта, яка представляє собою форк Bitcoin'а. Litecoin також є платіжною піринговою системою, за допомогою якої можуть здійснюватися операції і перекази коштів від одного користувача до іншого.

Дана криптовалюта може використовуватися для конвертації коштів в Bitcoin, а також для покупки товарів і оплати послуг в тих торгових точках, які офіційно приймають оплату в криптовалютах. Система була розроблена Чальзом Лі, який до недавнього часу був працівником Google.
У перший раз монета з'явилася в 2011 році в якості альтернативи до Bitcoin. Творець Litecoin розповідав, що особливість його криптовалюти полягає в відкритості вихідного коду, що дозволить його міняти або копіювати кожному бажаючому. Litecoin, так само, як і Bitcoin, носить статус децентралізованої валюти, тобто вона не належить конкретному банку, а її господарем стає та людина, яка здобуде монету за допомогою майнінгу або конвертації в неї іншої валюти.

Офіційний сайт компанії: https://litecoin.org

Офіційний сайт Litecoin був створений практично відразу після того, як творці експериментальним шляхом вивели, що криптовалюта набирає свою популярність. На цьому сайті можна знайти такі вкладки, як:

 • Спільноти, в яких користувачі можуть вести між собою спілкування і ділитися своїми ідеями ефективного майнінгу криптовалюти, отримати доступ до груп в соціальних мережах, присвячених Litecoin'у;
 • Ресурси, на яких можна придбати Litecoin, статистику зміни курсу;
 • Інформація про винагороди для користувачів, які займаються майнінгом криптовалюти;
 • Гаманець, який може завести будь-який користувач для зберігання криптовалюти, переведення її в інші валюти та використання в якості платіжного засобу.

Серед корисних статистичних даних на сайті можна знайти рівень складності мережі Litecoin, де користувачі можуть побачити, наскільки видобуток даної криптовалюти є важким на певну дату.

Зробити це можна за допомогою сервісу: https://bitinfocharts.com/comparison/litecoin-difficulty.html.

Згідно останніх новин, перевірка на Segwit для Litecoin може стати корисним для самої криптовалюти. F2Pool, який в даний час володіє 43% хешуючої потужності Litecoin'а, планує ввести оновлення на основі Segwit. Поряд з тим, що ця пропозиція була підтримана Batpool і Litecoinpool.org, потужність Litecoin'а в результаті буде збільшена до 60%. Доступність цієї функції полягає в тому, що якщо, наприклад, Bitcoin'у потрібна згода 95% майнерів, то для Litecoin'а необхідно 75% хешуючої потужності. Однак, в даний час все ще залишається невідомим, наскільки швидко майнери досягнуть призначеного відсотка, тому про це оновлення найближчим часом говорити зарано.

Технічна частина


На сьогоднішній момент часу Litecoin має наступні показники:

 • Ринкова капіталізація криптовалюти: 14,5 млрд доларів
 • Кількість видобутих монет на вересень: 2019 54 430 458
 • Кількість транзакцій за добу: 131 515
 • Розмір комісії (середній показник): 90 центів
 • Загальна кількість блоків: 1 337 295
 • Розмір блокчейну: 11,45 Гб
 • Нагорода за видобутий блок (дані офіційного сайту Litecoin): 25 LTC
 • Рівень складності майнінгу криптовалюти: 3 414 697

Піку своєї популярності Litecoin досяг в 2017 році, після якого вартість однієї монети поступово стала змінюватися в позитивну сторону. Три роки тому монета коштувала 267 доларів. За даними на 01.10.2019 її вартість становить 54,42 долара.

Майнінг криптовалюти Litecoin


Litecoin mining - це процес видобутку криптовалюти за допомогою спеціального обладнання. Для користувачів, які тільки збираються цим займатися, важливо володіти інформацією про актуальні моделі на 2019 рік.

Спеціальне ASIC-обладнання


Використання того чи іншого ASIC-обладнання безпосередньо впливає на заробіток майнера. На 2019 рік найбільш прибутковими є такі моделі:

 • Antminer L3
 • Antminer L3+
 • Antminer L3++

ХарактеристикаL3L3+ (1-а/2-а версії)L3++
Алгоритм майнінгуScryptScryptScrypt
Продуктивність, MH/s255504/600580-596
Енергоспоживання, Вт400800/850942
Розміри, см23х13,5х1635,2х13х18,835,2х13х18,8
Вага, кг2,54,44,4
Робоча температура, градусів0-400-400-40
Рівень шуму, дБ6070/7575

Явними перевагами перед відеокартами володіють ASIC-пристрої, оскільки вони швидше себе окупають і при цьому користувачеві не потрібно витрачати свої сили на створення ферми. Порадити такі пристрої можна тільки тим людям, які бачать в майнінгу єдине джерело свого доходу, оскільки до даного устаткування є потреба у професійному підході.

Порівняння Bitcoin і Litecoin


Незважаючи на те, що між даними криптовалютами є маса схожих рис, вони мають суттєві відмінності:

 • Блоки. У Litecoin'а формування блоків відбувається так само, як і у Bitcoin'а. Відмітна властивість полягає в тому, що використовуються різні функції пошуку хешу. У Litecoin'а використовується Scrypt, а у Bitcoin'а - SHA-256.
 • Майнінг. У функції пошуку хешу у Litecoin'а є своя особливість, яка полягає в «серіалізації» обчислень, чого немає у випадку з Bitcoin. В результаті, скрипту необхідно більше обсягу RAM, так як одних тільки обчислювальних властивостей недостатньо. У підсумку гонка за обладнання в разі LTC не така масштабна, як у Bitcoin.
 • Адреси. У разі Litecoin'а всі транзакції проводяться з використанням адрес, які базуються на застосуванні закритого і відкритого типу ключа. Різниця полягає в кількості символів, оскільки у Litecoin'а їх налічується 33, і всі вони починаються з цифри 3 або латинської літери L. У Bitcoin'а кількість цифр може варіюватися між 27 і 34, і всі вони характерно починаються або з цифри 1, або з 3.
 • Швидкість транзакції. Досвідчені майнери стверджують, що на створення блоку в Bitcoin йде на порядок більше часу, ніж на блоку в Litecoin. У першому випадку може знадобитися близько 10 хвилин, тоді як у Litecoin'а цей процес становить максимум 2,5 хвилини.
 • Кількість монет. У Bitcoin загальна кількість створених монет становить 21 мільйон, тоді як у Litecoin'а - 84 мільйони.
 • Атомарні операції в мережі. У 2017 році були проведені перші транзакції між Litecoin'ом і рядом інших криптовалют, в результаті чого була доведена можливість проведення різного роду операцій між різними типами блокчейнів за допомогою технології Р2Р.

Купівля Litecoin


Щоб придбати криптовалюту необхідно скористатися спеціально створеними сервісами (біржами). Ціна Litecoin на кожній з них може дещо різнитися через те, що різні біржі за транзакції стягують різний відсоток комісії.

В даний час найпопулярнішими і часто використовуваними біржами є наступні:

 • Binance. Це біржа №1 в світі за обсягом торгів. Комісія при купівлі Litecoin становить всього 0,1%, чим біржа постійно привертає до себе нових клієнтів. В даний час біржа є швидкозростаючим сервісом, який має власну криптовалюту BNB. У хвилину біржа здатна обробляти до 1,4 млн ордерів.
 • Bitmex. За статистикою, з моменту утворення платформи не було зафіксовано жодного злому або викрадення з сервісу криптовалюти, тому вона вважається однією з найнадійніших у світі. Біржа надає низькі комісії, а також займається торгівлею контрактами без терміну дії. Обробка на виведення коштів проводиться вручну.
 • Huobi. Біржа має п'ятирічний досвід роботи з криптовалютами, включаючи Litecoin. За сумарним торговим обсягом біржа займає третє місце в світі. Загальний обсяг користувацьких активів на цій платформі становить 10 млрд. доларів. Діє компенсаційна система і захисна система інвесторів, а сервіс біржі переведений на 13 мов світу.

Переваги і недоліки Litecoin


Криптовалюта Litecoin має наступні переваги:

 • Litecoin володіє необхідною масштабованістю для створення фіату, тобто грошей, які будуть використовуватися для оплати товарів і послуг;
 • У порівнянні з багатьма іншими криптовалютами, у Litecoin'а генерація відбувається швидше, всього за 2,5 хвилин;
 • Процес видобутку Litecoin в кілька разів простіший, ніж у Bitcoin і деяких інших криптовалют, тому для майнінгу не потрібно багато вкладень;
 • Litecoin більш гнучкий, якщо порівнювати його з Bitcoin, тобто краще піддається коригуванням і змінам.

Криптовалюта Litecoin має такі недоліки:

 • Прив'язка Litecoin до срібла сумнівна в рівній мірі, як і Bitcoin - до золота, багато майнерів не готові прирівняти ці криптовалюти до дорогоцінних металів;
 • Високий рівень видобутку Litecoin'а може привести до того, що майнер витратить рівно стільки, скільки заробить;
 • Більш вразливий до хакерських атак і несанкціонованим зломів;
 • У порівнянні з іншими криптовалютами, Litecoin не є популярним на світовій арені;
 • У порівнянні з 2017 роком вартість однієї монети Litecoin'а сильно зменшилася.

Перспективи розвитку


Як стверджують експерти, у Litecoin'а в даний час є всього одна перевага перед іншими криптовалютами - це швидке підтвердження блоків. Однак в найближчому майбутньому йому буде практично неможливо обійти Bitcoin за кількістю користувачів, вартості і популярності в цілому.

Переваги, які зав'язані на швидке формування блоків і на альтернативних, більш доступних способах майнінгу, в даний час себе не виправдовують. Різкого підвищення курсу, в найближчому доступному для огляду майбутньому, користувачі можуть не чекати. Відбутися це може тільки в тому випадку, якщо курс Bitcoin знову різко виросте, так як Litecoin безпосередньо залежить від вартості цієї криптовалюта.

На завершення


Успіх Litecoin в перспективі варто назвати сумнівним, оскільки він завжди буде мати набагато менше власників через незаперечно більш високу популярність самого Bitcoin'а. Незважаючи на свої переваги, показники Litecoin'а завжди будуть поступатися Bitcoin'у, в першу чергу, за рахунок низької вартості за монету.

Однак майнінг Litecoin'а є більш доступною процедурою, в порівнянні з видобутком Bitcoin'а, тому для майнерів раціонально буде після видобутку LTC конвертувати кошти відразу в BTC.

Проте, за твердженнями експертів, при аналізі даних було виявлено, що протягом 2020 року вартість зросте до 300 доларів, а до 2025 року є тенденції до зростання до 950 доларів, проте, в статистиці не враховується рівень мінливості ринку криптовалют, динамічність якого може зіграти не на користь Litecoin. З цієї причини вкладатися в цю криптовалюту вважається ризикованим заняттям.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
Яким гаманцям для зберігання криптовалют Ви надаєте перевагу?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах