Grin і Beam: два нових символи анонімності

CryptoExplorer         Немає коментарів         Grin Beam
260 переглядів
Протокол MimbleWimble був придуманий як масштабована технологія анонімізації переказів в мережі Bitcoin, але знайшов свою реалізацію як самостійний блокчейн.

MimbleWimble не має публічних адрес, а щоб відправити транзакцію, користувачі обмінюються виходами безпосередньо, таким чином третя сторона не може аналізувати перекази.

Для приховування сум входів і виходів використовується протокол Confidential Transactions (CT). У самому блоці MimbleWimble немає поняття транзакції, є тільки виходи, витрачені і згенеровані в ньому.

Grin


Grin - перша і найвідоміша реалізація MimbleWimble. Її автор - анонімний розробник під псевдонімом Ignotus Peverell. У березні 2017 року він представив технічне введення в Grin і MimbleWimble, в листопаді відбувся запуск першої тестової мережі криптовалюти, а 15 січня 2019-го - запуск основної мережі.

Beam


Робота над Beam почалася в березні 2018 року, а 3 січня 2019-го відбувся запуск основної мережі. Beam також має і технічні відмінності від Grin, включаючи модель фінансування, монетарну політику та алгоритм майнінгу.

Для підвищення конфіденційності MimbleWimble, крім Confidential Transactions, також пропонує схему Dandelion. У цій схемі транзакції поширюються в дві фази: фаза анонімності або «ствол» (Stem) і фаза поширення або «пух» (Fluff).

Grin дозволяє агрегувати і прорізати транзакції на фазі «стволи», забезпечуючи тим самим ще більшу анонімність транзакцій, перш, ніж вони поширяться під час фази «пуху».

Beam містить «фіктивні» транзакції, які додаються на етапі «стволи», щоб компенсувати ситуації, коли реальні транзакції недоступні.

Відмінності Grin і Beam


  • Основна імплементація Grin написана на мові Rust, в той час як кодова база Beam - на мові C++.
  • Розробники Grin вибрали opensource-модель управління, покладаючись на пожертвування, за рахунок яких і ведеться розробка. Проект не проводив ICO, не вів премайн і не контролюється будь-якою компанією, фондом або приватною особою. Команда Beam ще до запуску основної мережі провела раунд приватного фінансування, а також створила спеціальний фонд, в який перераховується 20% від нагороди за майнінг.
  • Монетарна політика Grin передбачає нескінченну емісію монет і постійний розмір винагороди за знайдений блок (60 Grin). Час створення блоку - 1 хвилина. Beam дотримується дефляційної моделі з обмеженою емісією (близько 263 млн. монет) і періодичним уполовинюванням винагороди майнерам. При запуску мережі розмір винагороди становив 100 монет, перше зниження винагороди в два рази відбудеться через рік, а потім буде відбуватися кожні чотири роки.

Ці два проекти з'явилися зовсім недавно і ще не змогли проявити себе. Але анонімність стає пріоритетом в криптоіндустріі, і Grin і Beam вже привертають увагу інвесторів.
0


Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Популярні матеріали
Опитування
В якій (географічно) частині України Ви постійно/здебільшого проживаєте?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах