Мобільний гаманець біткойнера: порівняння Samourai і Green

CryptoExplorer         Немає коментарів         гаманець Bitcoin
263 перегляди
Самсон Моу, директор зі стратегії в компанії Blockstream, в одному зі своїх інтерв'ю сказав: «Мобільні гаманці сьогодні - це все. Це вихід на найширший ринок».

Через місяць Blockstream представила оновлений (фактично зовсім новий) мобільний Bitcoin-гаманець GreenAddress, який був перейменований в Blockstream Green Wallet. Компанія GreenAddress, яка з 2013 року займалася розробкою свого Bitcoin-гаманця, була куплена Blockstream в 2016 році.

CEO Blockstream, Адам Бек, сказав, що «використання Ledger або Trezor з Green на Android з 2FA і можливістю перехресної перевірки з вашою повною нодою через Tor, можливо, є найбільш безпечним портативним рішенням для Bitcoin з доступних сьогодні».

Проте, задовго до релізу Green компанія Katana Cryptographic займалася розробкою «одного з найбільш інноваційних мобільних Bitcoin-гаманців, який володіє великою кількістю функцій, недоступних в інших гаманцях і орієнтований на анонімність і безпеку коштів користувачів» (на момент публікації він все ще знаходиться на стадії альфа-тестування).

Samourai і Green досить добре зарекомендували себе в якості мобільних гаманців для Bitcoin-максималістів (Blockstream і Katana Cryptographic навмисно не включають підтримку альткойнів - представники компаній неодноразово робили скептичні заяви щодо альтернативних криптовалют і вважають Bitcoin єдиною криптовалютою з довгостроковим потенціалом).

Ми вирішили порівняти обидва гаманці і виділити їх ключові переваги і недоліки, щоб кожен біткойнер-початківець зміг вибрати свій «швейцарський банк в кишені».

Blockstream Green WalletОсновними перевагами гаманця Green, перед гаманцем Samourai, є:

  • Локалізація. Гаманець підтримує декілька мов, в тому числі українську;
  • Гаманець доступний як на iOS, так і на Android;
  • Двофакторна аутентифікація. Другий фактор (Google Authenticator, електронну пошту, телефонний дзвінок і SMS) убезпечить кошти в разі втрати або крадіжки пристрою.
  • Регульована 2FA. Трата невеликих сум може проходити без 2FA.
  • Підтримка апаратних гаманців.

Samourai WalletОсновними перевагами гаманця Samourai, перед гаманцем Green, є:

  • Підтримка адрес формату Bech32 (або Native SegWit, починаються на bc1), а також SegWit (починаються на 3) і Legacy-адрес (починаються на 1) на вибір;
  • Samourai Dojo. Відкрита реалізація ПЗ повної ноди Bitcoin на основі клієнта Bitcoin Core. Користувачі Samourai Wallet, які не хочуть довіряти серверам Samourai свої відкриті ключі, можуть запустити Dojo, забезпечивши таким чином максимальний рівень анонімності при використанні гаманця.
  • Режим невидимості. У стелс-режимі ярлик Samourai зникає з меню застосунків смартфона. Для отримання доступу до гаманця потрібно набрати свій PIN-код як номер телефону.
  • Дистанційні команди. Це SMS-повідомлення, відправлене на ваш телефон і містить ваш PIN-код Samourai, який дасть команду Samourai надіслати вам фразу відновлення (сід) або самознищитися. При цьому варто мати на увазі, що при передачі сіду в незашифрованому вигляді, він може бути легко перехоплений, що поставить під загрозу всі функції безпеки гаманця. Тому краще запишіть свій сід на папері і не покладайтеся на віддалені команди Samourai.
  • Захист від злому SIM-карти. Ця функція попереджає користувачів про те, що їх SIM-карта була зламана через приховану відправку SMS на довірений номер мобільного телефону.

При цьому варто відзначити, що три останні функції недоступні в застосунку в Google Play. У січні 2019 року розробники оголосили, що через політику Google їм довелося видалити ці функції. За словами розробників, «жоден інший гаманець не включав ці функції і, швидше за все, жоден гаманець не включить їх - завдяки Google». Команда Samourai заявила, що сподівається повернути ці функції в Google Play в майбутньому або відновить надання всіх функцій «через альтернативні методи поширення - пряме завантаження і F-Droid».

На завершення


Таким чином, обидва гаманці мають свої унікальні функції, націлені на забезпечення безпеки коштів і анонімності. Для користувачів iPhone вибір більш очевидний - Green, оскільки Samourai доступний тільки на Android. У той же час Samourai пропонує свою реалізацію повної ноди Bitcoin, яку можна підключити до гаманця для забезпечення максимальної анонімності.
0
Ledger Nano X - безпечний апаратний гаманець
Шановне товариство!
Якщо Ви виявили помилку, або "мертве" посилання, виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У діалоговому вікні, що з'явилося, опишіть проблему та надішліть повідомлення Адміністрації ресурсу. Дякуємо!
Схожі публікації:
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Ledger Nano X - безпечний апаратний гаманець
Популярні матеріали
Опитування
Яким гаманцям для зберігання криптовалют Ви надаєте перевагу?
Ежедневные акции, распродажи и скидки в китайских, российских и украинских интернет-магазинах